Nierząd chce planowo zniszczyć polskie górnictwo pod obstalunek konkurencji.

Na temat górnictwa pisaliśmy publikowanym artykule jak solidaruchy na czele z premierem Buzkiem wynalazkiem Solidarisimusa żydłaka Dawida Zimmermna pseudonim Marian Krzaklewski zdołowały nasze górnictwo. Paradoks polega na tym, że rząd Broszydło powiela nierząd Ewy Kopacz pozwala na sprowadzanie do Polski milionów ton węgla z Rosji, a na węgiel wydobywany w polskich kopalniach nakłada wielomiliardowy podatek akcyzowy. Jakby tego było mało, plan działania przedstawiony przez stronę rządową zakłada likwidację nierentownych – w takich okolicznościach – kopalni i masowe zwolnienia tysięcy osób.

Kiedy górnicy protestują solidaruchy zakonspirowana agentura w Związkach blokuje protest lub umywa ręce jak w przypadku protestu pod biurem poselskim premier Broszydło słynącej z kompletnego bezguścia, przypinania tandetnych broszek. Mięliśmy nieprzyjemność rozmawiać z górnikami żeby połączyć nasz wysiłek i razem protestować. Ale gdzie tam z antyklerykałami oni się nie zadają a każdy strajk kończą w kościele na modlitwie, oddając się modłom do żydłackego bożka. Tak to ciemna masa ogłupiona zindoktrynowana religijnie zmierza nad przepaść.

PremierEfekty tych pozorowanych porozumień to wyłącznie chęć wygaszenia zmasowanych protestów społecznych i planowe zdołowanie kopalni żeby nie stanowiły konkurencji dla węgla z USA, RPA, Rosji i Australii. To nic jak próba przejęcia przez podstawionych figurantów kopalni pod kontrolę kapitału żydowskiego który za wydrukowane z powietrza makulaturę zakupi za bezcen nie rentowne kopalnie i będzie kontrolował kolejny łakomy kąsek.

Węgiel wydobywany w Polsce nie bez powodu jest droższy od węgla importowanego (np. z Rosji). Rząd PiS drenuje nasze górnictwo wieloma podatkami i daninami, które następnie przekładają się na cenę sprzedawanego węgla. Szacuje się, że wszystkie podatki jakie są związane z wydobywaniem węgla w Polsce (VAT, akcyza, podatek od wyrobisk podziemnych) to koszt minimum 6 miliardów złotych rocznie. Wystarczyłoby zatem obniżyć o połowę rządowe daniny fiskalne, aby produkcja węgla w Polsce nagle zaczęła się opłacać.
W jednym momencie problem importu taniego (i gorszej jakości) węgla z Rosji przestałby istnieć, a z przykopalnianych krajobrazów Śląska znikłyby gigantyczne dzisiaj hałdy wydobytego węgla, którego nikt nie chce kupić. Czyż zatem nie lepszym rozwiązaniem od proponowanej przez rząd Broszydło kosztownej „restrukturyzacji” (na odprawy dla zwalnianych górników też trzeba znaleźć pieniądze, a propozycja łączenia nierentownych kopalni ze spółkami energetycznymi przyniesie straty dla tych drugich) będzie obniżenie podatków, które uderzają w rentowność przemysłu wydobywczego w Polsce? Przy okazji można by oczywiście ograniczyć niektóre górnicze przywileje rodem z PRL, takie jak „deputat węglowy dla górniczych emerytów”, kosztujący należącą do Skarbu Państwa Kompanie Węglową około 260 mln zł rocznie oraz 13. i 14. pensję w roku. To pozwoliłoby całej branży na osiągnięcie gigantycznych zysków, zwiększenie produkcji oraz ekspansję na zagraniczne rynki (warto podkreślić, że Europa importuje obecnie prawie 230 mln ton węgla rocznie. Jedynie 4 mln pochodzi z Polski).

Obecnie pomimo zainwestowanych naszych pieniędzy w KWK Makoszowy w kwocie 60 milionów nierząd Broszydło nie dopuszcza kopalni do rynku zbytu węgla. Ta sytuacja ma za zadanie utopić zrestrukturyzowaną kopalnie i wykazać że zakład przynoszący ogromne straty należy zlikwidować. Rosną zapasy na hałdach a kopalni nie pozwolono samodzielnie poszukiwać kupców węgla.

Podobna drogę przeszła kopalnia Silesia z Czechowic-Dziedzić, którą żydłacy chcieli zamknąć pięć lat temu ale po bojach stoczonych przez załogę kupili ją Czesi i kopalnia istnieje. Obecna Premier nierządu mamiła górników obietnicami i pustosłowiem, tych nadętych patriotycznych bredni tych nie będziemy powtarzać bo można się zrzygać wskazywała winnych i co nadal gówno. Żal mi tych ogłupianych kadzidłem górników.

My przypominamy im żeby oni wreszcie wzięli sprawy w swoje ręce i zaczęli sami kontrolować i sprzedawać węgiel pod kopalnią jak to zrobili w Kazimierz-Juljusz.

Kiedy spytasz czym wsławiła się Broszydło podczas kiedy była Burmistrzem Brzeszcza mieszkańcy złośliwie czy nie, tego nie sprawdzaliśmy mówią że mieliśmy najdroższą wodę w Polsce. Widać prowincjonalny sznyt Broszydło zalatujący wiejską gwara i manierami.

Wszyscy widzą co się dzieje że proces niszczenia naszej gospodarki przybrał bardziej zawoalowaną postać ale nie ustaje. Ile lat jeszcze potrzeba żebyście się przebudzili rodacy zamiast rozwalić ten żydłacki geszeft wyprzedaży i niszczenia dorobku waszych ojców?
Kiedy tak na was słuchamy i patrzymy to naprawdę szkoda tych kurew pod adresem Broszydło bo walczy ona o przywileje jakie otrzyma po wypełnieniu swojej misji uposażenie premiera a was zwyczajnie ma w dupie jak jej poprzednicy ile wam potrzeba czasu żeby to zrozumieć.

Górnictwo w Polsce może być rentowne. Wystarczy jedynie obniżyć podatki. Czy obecna władza rzeczywiście chce zlikwidować polskie górnictwo, aby nie stanowiło konkurencji dla innych?

Opracowanie własne pod redakcją RACJA Słowiańska z wykorzystaniem treści artykułu w

Niewygodne.info.pl