Marihuana kluczem do uzdrowienia psychicznego, fizycznego i duchowego

Marihuana zakazana lecznicza substancja na zlecenie koncernów farmaceutycznych pozwala osiągnąć lepsze wyniki w nauce, rozumowaniu i rozwoju świadomości. Teraz rozumiecie dlaczego robi się wszystko żeby trzymać ludzi z daleka od tego panaceum na wiele naszych dolegliwości a przede wszystkim żeby zablokować nasz rozwój fizyczny i duchowy. Na czym by zarabiali lekarze gdybyśmy wszyscy byli zdrowi? Zaczęli by sprzedawać garnki lub zarejestrowali by jakiś kościół żeby dalej pasożytować na głupocie ludzkiej.

Marihuana leczy

Wciąż trwają spory w sprawie leczniczych właściwości konopi, nawet wśród niektórych kół reformatorskich. Marihuanę często wrzuca się do tego samego worka co papierosy, twarde narkotyki, a nawet alkohol by zgodnie z najnowszym trendem określać ją jako „mniej szkodliwą” od tych narkotycznych substancji sklasyfikowanych na czele listy bardzie szkodliwych a legalnych. Widać w tym celowe działanie na szkodę nieświadomych użytkowników powodujących nieodwracalne szkody w naszym organizmie. W rzeczywistości konopie nie są wcale szkodliwe i mogą pomóc poprawiać to w jaki sposób ludzie myślą, przetwarzają i rozumieją informacje, czy nawet funkcjonują fizycznie.

Jeśli postrzegasz swój mózg jako dysk twardy komputera , na którym nieustannie wgrywane są nowe dane w postaci magnetyzowanych cząstek, to konopie i zawarte w nich kannabinoidy są narzędziem służącym do organizacji i formatowania, których dysk używa do usuwania złych danych, zmiany i przekonfigurowania ważnych danych oraz utrzymania i optymalizacji dysku. Inaczej mówiąc, pomagają one utrzymywać pewne części mózgu w ładzie i sprawności.

Jest to dość upowszechniona analogia, ale pozwala dotrzeć do sedna tego, czym konopie są, a czym nie są, dlaczego są korzystne dla fizjologii człowieka i wreszcie dlaczego inżynierowie ekonomiczni i społeczni nie chcą, byś mógł je mieć. Marihuana jest w dużej mierze jak „doradca” dla mózgu działający konkretnie na receptory kannabinoidowe znajdujące się w móżdżku i jądrach podstawnych, które koordynują funkcje ruchowe,  a także hipokampie należącym do układu limbicznego, który stanowi „bramę” dla informacji podczas konsolidacji pamięci.

Kluczowe dla właściwego zrozumienia, jak konopie oddziałują na mózg człowieka, jest uświadomienie sobie faktu, że mózg został dla nich stworzony. Kannabinoidy pomagają tworzyć połączenia między neuronami mózgu działając w sposób, który pomaga pozytywnie regulować chemię mózgu. Stosowana właściwie marihuana może pomagać przełamywać złe nawyki i uczyć się nowych rzeczy. Jedno ze źródeł opisuje kannabinoidy jako smar utrzymujący mózg w doskonałym stanie, umożliwiający rozwój umysłowy o pozytywne zmiany. W odróżnieniu od alkoholu , tytoniu, amfetaminy, kokainy i heroiny, marihuana nie zakłóca naturalnego wytwarzania dopaminy przez organizm, co  jest zasadniczą cechą narkotyków, które skutkują fizycznym uzależnieniem i grożą wpadnięciem w nałóg. Konopie nie wykazują właściwości wzmacniających i mózg wydaje się nie posiadać żadnych receptorów kannabinoidowych  w wydzielających dopaminę w neuronach.

Marihuana skutecznie leczy

Jeżeli marihuana działa poza systemem nagradzania w mózgu, to jak dokładnie ona działa. Naukowiec z Izraela Raphael Mechoulam, jako pierwszy wyodrębnił i opisał strukturę tetreahydrokannabinolu, czyli THC, odkrył że kannabinoidy wiążą się z receptorami w mózgu odpowiedzialnymi za regulowanie przetwarzanie zdarzeń i informacji, przekładając to na ruch, nastrój i emocje.

Nasze badania pokazały jeszcze bardziej, jak kannabinoidy mogą pomóc przezwyciężać agresję, poprawiając jednocześnie relacje międzyludzkie. Innym słowy, związki chemiczne zawarte w konopiach działają jako modulatory utrzymujące umysł w stanie stabilności i świadomości i mogą nawet pomagać ludziom pokonać złe nawyki lub niekorzystną dla zdrowia negatywną percepcje rzeczywistości, co tłumaczy dlaczego wielu ludzi znajduje ulgę od długotrwałej depresji i innych zaburzeń nastroju w wyniku zażywania marihuany.

Chociaż wiele jeszcze trzeba poznać na temat marihuany i zawartych w niej kannabinoidów, z dostępnych danych naukowych wynika jasno, że daleko jej do szkodliwości. W rzeczy samej może być kluczem do uzdrowienia psychicznego, fizycznego i duchowego wielu ludzi.

Źródło: http://tinyurl.com/obmva4b