Edward Gierek niebezpieczny patriota

Edward Gierek najniebezpieczniejszy był dla Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i jego syjonistycznej agendy. Dlatego go tak moralnie i materialnie pogrążyła. Zdeklasowała go mechanicznie. Żył w nędzy. Ona zmusiła byłego przywódcę Państwa do żebrania, od władz belgijskich przyznania mu górniczej renty za przepracowane lata w Limburgii, którą otrzymał. Ostatnie 11 lat żył na koszt podatnika belgijskiego. To triumf socjalistycznej dialektyki upodlenia Polaków. Zamach stanu i wywołanie strajków zorganizowany przez tandem Jaruzelski Kiszczak rosyjską agenturę masonerii pozbawił go władzy a wyniósł agenta syjonistów Bolka. Dzisiaj nad jego grobem stada sępów obłudnie  opłakuje jego śmierć a głównie potomkowie i następcy tych co zniszczyli jego dzieło. Wyprowadził i umocnił gospodarczo Polskę na 7-me miejsce w świecie co było zagrożeniem dla żydowskiej finansjery. Pracowali oni usilnie przez ostatnie 25 lat żeby zniszczyć naszą gospodarkę przez co spadliśmy na samo dno. Dzisiaj obwiniają go o  rozpasanie konsumpcji i zaciąganie kredytów, które zostały spłacone w latach osiemdziesiątych.

Postać Edwarda Gierka kojarzy się przede wszystkim starszemu pokoleniu naszych rodaków . Doszedł on do władzy po odsunięciu stetryczałego Władysława Gomółki popierany przez Breżniewa. Jak co roku w II połowie lipca (25-go) przy grobie byłego I sekretarza KC PZPR, a wcześniej szefa Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Katowicach – Edwarda Gierka na cmentarzu przy ul.Zuzanny w Sosnowcu zebrało się kilkaset osób aby uczcić 14 rocznicę Jego śmierci. Punktualnie o godz.12.00 kolumna przybyłych na czele z synem I Sekretarza – prof. Adamem Gierkiem, prof. Joanną Senyszyn, prof. Pawłem Bożykiem oraz Maciejem Gadaczkiem przeszła od głównej bramy cmentarza na miejsce spoczynku E.Gierka.

 Podczas obchodów 14 rocznicy śmierci Edwarda Gierka na cmentarzu w Sosnowcu nie brakowało emocjonalnych wypowiedzi – „Dekada Gierka, która zaczęła się w 1970 roku przyniosła Polsce wielkie zmiany” – mówiła podczas obchodów Joanna Senyszyn. „To właśnie w latach 70., zaciągnęliśmy kredyty, zwiększyliśmy konsumpcję z 25 procent PKB do 40 procent. Dzięki temu Polakom zaczęło żyć się zdecydowanie lepiej. Otwarto wspaniałe sklepy jak Moda Polska, gdzie było coraz więcej ładnych rzeczy, pojawiły się również inne towary importowane. Polacy zaczęli wyjeżdżać za granicę i myślę, że właśnie ten czas 3 miliony mieszkań, coraz większa konsumpcja, sprawiły, że Polacy pomyśleli o zmianach. To Edward Gierek rzucił hasło, aby Polska rosła w siłę a ludzie żyli dostatniej. I właśnie takie samo hasło przecież w wyborach rzuciła Platforma Obywatelska ” Oby wszystkim żyło się lepiej” czy PiS „Trzy miliony mieszkań” ale Edward Gierek te trzy miliony mieszkań zrealizował, a PiS nie zrealizował. I właśnie teraz jesteśmy w dość przełomowym momencie, dlatego że znowu grożą nam rządy kaczystów. Znowu grozi nam państwo policyjne, pamiętamy wszyscy nie tylko Edwarda Gierka ale również Barbarę Blidę, i dlatego moje wystąpienie zakończę tak jak zaczynał Edward Gierek : „Towarzyszki i towarzysze, pomożecie?” – zakończyła Senyszyn. Zgromadzony na cmentarzu tłum odpowiedział: „pomożemy”. „Dzisiejsi politycy próbują naśladować mojego ojca przede wszystkim chce powiedzieć, że lepiej późno niż wcale ale lewica wreszcie przestała się odżegnywać” – mówił z kolei prof. Adam Gierek.
Osób które pragną oddać hołd temu Wielkiemu Polakowi na sosnowiecki cmentarz przybywa z roku na rok coraz więcej. Od 2002 roku dzięki staraniom zagłębiowskiej Lewicy, były I sekretarz jest honorowym obywatelem miasta Sosnowiec, jest też tu rondo jego imienia. To tutaj, w dzisiejszej dzielnicy Porąbka, Gierek się urodził. W pobliskiej kopalni Kazimierz zginął jego Ojciec. Przez lata Gierek był też członkiem Podstawowej Organizacji Partyjnej w KWK Sosnowiec. – „Edward Gierek to dzisiaj część tożsamości Zagłębia Dąbrowskiego” – przekonuje Maciej Gadaczek, szef SOS im. Edwarda Gierka, jeden z organizatorów sobotniej uroczystości.  „Do dzisiaj widać, ile Gierek zrobił dla Zagłębia Dąbrowskiego. Zagwarantował młodzieży pracę, a to, co wtedy zbudowano, służy do dzisiaj: Huta Katowice, mieszkania, szkoły, przedszkola, żłobki, stadiony, ciągi komunikacyjne” – wylicza Gadaczek. Podczas przemówienia prof. Pawła Bożyka, Przewodniczącego ROG im. E.Gierka, obchody na sosnowieckim cmentarzu przerwała gwałtowna ulewa. Uczestnicy w pośpiechu złożyli biało – czerwone wiązanki kwiatów na grobie Edwarda Gierka i w większości przemoczeni do suchej nitki udali się na promocję książki. W wypełnionej po brzegi klubokawiarni w Sosnowcu dokończono przerwane na cmentarzu przemówienia i rozpoczęto promocję książki prof. Pawła Bożyka pt.”Apokalipsa według Pawła. Jak zniszczono nasz kraj”. Książka jest warta uwagi ponieważ jak podkreślał autor kieruje się w niej zwyczajnym realizmem i faktami ekonomicznymi, z pominięciem mieszania się w politykę i  stawiania subiektywnych ocen. Zobrazował w niej przemiany polskiej gospodarki w PRL i jej niszczenie po przewrocie w 1989 roku. Na rocznicy nie mogło zabraknąć ostatniego żyjącego Ministra górnictwa i Energetyki z dekady Gierka – Franciszka Wszołka. Przypomniał On zebranym rozwój górnictwa w epoce Gierka oraz inwestycje Państwa w sportowe wychowanie młodzieży, które owocowało powstawaniem wielu nowych klubów piłkarskich  na niespotykaną skalę. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze a książki prof. Bożyka rozeszły się niczym przysłowiowe świeże bułeczki. Zebranym organizatorzy zapewnili ciepły posiłek, kawę, herbatę oraz ciasto. Jak zawsze liczną grupę na uroczystościach stanowili członkowie Komunistycznej Partii Polski, którzy rozkolportowali wśród zebranych kilkadziesiąt egzemplarzy pisma KPP – „Brzask”. Organizatorami tegorocznych uroczystości byli poseł do PE – prof.Adam Gierek, Prezes SOS im. E.Gierka – Maciej Gadaczek, Przewodniczący ROG im. E.Gierka – prof. Paweł Bożyk, Miejska Komisja Historyczna „Pokolenia”, Międzyorganizacyjny Zespół – Nowy Gołonóg, Stowarzyszenie „POKOLENIA”, Komunistyczna Partia Polski, Muzeum Miejskie „Sztygarka” w DG oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego – oddział w Dąbrowie Górniczej.

Pod redakcją: RACJA Słowiańska

Źródło: Organizatorzy obchodów.