Poznań: Odsłonięcie Pomnika 2 Armii Wojska Polskiego

W dniu 16.05.15 r w Poznaniu na stokach Cytadeli dokonano uroczystego odsłonięcia pomnika żołnierzy 2 Armii Wojska Polskiego brali nim udział zaproszeni goście posłowie i posłanki generalicja  dowódca Garnizonu miasta Poznania  byli obecni reprezentanci wszystkich rodzajów broni,  żołnierze Wojska Polskiego, Kombatanci , sponsorzy oraz  byli członkowie i obecni RACJA PL wraz z przewodniczącym Ryszardem Dąbrowski. Uroczystości nadano wysoką rangę wręczając zasłużonym członkom Komitetu Budowy i darczyńcom odznaczenia pamiątkowe i statuetki w podziękowaniu za poniesiony wysiłek na rzecz uczczenia ofiary krwi poniesionej w odzyskaniu niepodległości w walce z niemieckim okupantem. W szeregach 2 Armii uczestniczył w walkach Ojciec obecnego Prezydenta ale on odmówił uczestnictwa w jego odsłonięciu.

Osłonięcie pomnika

Odsłonięcia pomnika dokonała posłanka do Parlamentu Europejskiego Krystyna Łybacka. Na odsłonięci byli też obecni działacze organizacji lewicowych,  związków zawodowych oraz mieszkańcy Poznania. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości odbyło się spotkanie integracyjne przy wojskowej grochówce i kiełbasie. Historia budowy pomnika jest konsekwentnym działaniem działaczy SLD i RACJA PL żołnierzy i kombatantów w jego budowie po haniebnym wyburzeniu pomnika generała Świerczewskiego dowódcy 2 Armii za pieniądze pochodzące z  pomocy społecznej nieżyjący wiceprezydent miasta Poznania który zmarł w szpitalu po upadku z konia i dzięki temu nie stanął przed sądem za czyny karalne jakim było samowolne pozbawienie pomocy społecznej mieszkańców przy wydatnym udziale Ryszarda Grobelnego i przeznaczenie ich na zburzenie pomnika generała. Kolejny Radny który się przeciwstawiał zadość uczynieniu za bestialstwo i barbarzyństwo jakim było

Ryszard Dąbrowski

zburzenie pomnika zginął w wypadku drogowym. Historii Polski nie idzie wymazać choć takie barbarzyństwo jest czynione przez wyznawców Judejskiej wiary w myśl ich idola Jezusa „Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe oraz chrześcijańskiej tolerancji i miłości bliźniego które są sloganami w każdej kampanii wyborczej do ogłupiania elektoratu przez żydłacki PIS-uar. Dziękujemy za zaproszenie  żołnierzom Wojska Polskiego  wielu byłych żołnierzy było i jest naszymi przyjaciółmi oraz członkami i sympatykami. RACJA PL włożyła swój wkład finansowy wykupując  cegiełki ale organizatorzy nie raczyli nas wymienić jako darczyńców za co im dziękujemy tak trzymać towarzysze. A potem się dziwicie że lewica stała się marginesem za swoje dokonania z takim ludźmi nikomu po drodze. Działacze RACJA PL w imieniu Rady Krajowej złożyli wiązankę kwiatów przed jego odsłonięciem bo komitet nie raczył nas dopuścić do ich składania w oficjalnej uroczystości nawet nie raczył nam przesłać oficjalnego zaproszenia.

Ryszard

Wielu naszych działaczy składało wieńce na grobach żołnierzy Armii Czerwonej oraz żołnierzy Wojska Polskiego z okazji 70 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. Gdzie podziali się byli działacze oficjele z byłego PZPR, SLD, SB-ecy i WSI, Związki Zawodowe, Prezydenci, Burmistrzowie, i  wszyscy ci kolaboranci którzy doszli do władzy i napełniali sobie kałdun dzięki zwycięstwu żołnierzy radzieckich pochowali się po kościołach i dzisiaj wysługują się dla władzy i kasy pedofilom z Watykańskiej mafii wstydzą się naszej historii w której kreowaniu brali czynny udział. Podczas składania kwiatów spotkaliśmy się z wyrazami sympatii naszych rodaków i pochwałą że umiemy się odpowiednio zachować i uszanować oddać cześć za wysiłek i przelaną krew za naszą wolność. Tak Jahwiści próbują skłócić nasze społeczeństwo i nastawić przeciwko naszym braciom Słowianom  kolejny raz fałszować historie. Pomnik poświecił kapelan Wojska Polskiego co wywołało zdziwienie i wesołość zaproszonych gości.

Redakcja RACJA Słowiańska

Pomnik

Pomink2

Pomnik3

Pomnik4