Klaudiusz PALIKOT-„lewicy wymiot”

Lewicowo – kontr-liberalnosocjalistyczny kapitalista Janusz Palikot dogadał się z Donaldem Tuskiem, premierem obecnym w sprawie przekręcenia „lewicy” w prawą stroną i w zmowie dodatkowej z Lechem Wałęsą, nie Panem, doszli do wniosku, żeby ukręcić w Polsce łeb partyjnej lewicy-„lewicy millerowej” (nie mylić z bezpartyjną). W kontekście krótkoterminowego kontraktu, L.Miller, lis przebiegły nie dał się omamić szmaragdowemu głosowi Palikota i jak panienka z dobrego domu powiedział Januszowi P.- „paszoł won”- ja muszę pierwszy dokończyć budować bursztynową komnatę na lewicy. No i jak Miller powiedział tak zrobił. Podpisał dla ks. Jankowskiego, spowiednika Lecha W. odpowiednie papiery i tamten bursztynową komnatę dla lewicy budować zaczął, nie pytając wodza o zdanie, jak to z udziałami będzie.

Palikot

Wszystko byłoby dobrze, gdyby ks. Jankowski nie dostał zaproszenia od Dyrdymalunga Wielkiego na kolację ze śniadaniem, z której nie wrócił.

-Nie będziesz mi tutaj lewicy rozbudowywał. Co na ten przykład Palikot żywego uczynił dla braci swoich?. Nic rzeczywistego nie wyszło z jego rąk jako żywy twór, nie zrezygnował z wielkiego życia, poczynając wojny, nie zaznał anemii i nie uwolnił ludzi od swego widoku, czyniąc tylko zarzuty kościołowi naszemu, czemu często dawał wyraz krzyż sejmowy szkalując.( Mihalak pieśń 2,1,)

U tego pana synu mój-rzekł wielki święty, tak jak u twojego premiera wszelka prawda prosta jest, bo oni razem knują przeciwko prawdzie, korzyści bez skrupułów w ludziach szukając i szarego obywatela w głębokim poniżaniu mają. A prawdę ich i o nich odkrywać należy tylko, jako złożone kłamstwo, bo czy osioł nie jest tragiczny, jeżeli ugina się pod ciężarem, którego ani unieść , ani zrzucić nie potrafi?. Pozbierał, tak mu się zdawało wielkich ludzi, a odnalazł małpy człowiecze, które ideały w kłamstwo zamienili, czego przykładem jest Jacek Tabisz. Za pisarza korytkowego, chciał uchodzić i wyborców swoich oszukać, bo dla koryta barwy zmienił, żeby czereda katolicka miała go za swojaka. Jest to wielka kwestia sumienia synu mój, która ciebie też dotyczy, bo złamałeś przykazania boskie i nie poszedłeś drogą boga ale swojego egoizmu i siebie samego, zamiast iść na przedzie z owieczkami swoimi, ale ty tak jak Janusz nie wiedziałeś czego chcesz i obaj zostaliście pomyleni, zostaliście bożą pomyłką, rozczarowaniem prostego ludu, który w was wierzył. Obaj zapomnieliście, że:

Każdy poważny chrześcijanin musi być socjalistą. Spójrz jeszcze na braci naszych też po lewej stronie z RACJA PL, którą niechybnie chciał zagarnąć, ale Ryszard Dąbrówka zniesmaczon brakiem obiecanej tacy larum podniósł i zdrajcą Janusza nazywając w sądowe ławy zawezwał zadośćuczynienia żądając. Racje zapewne ma, ale póki krzywdy zostaną naprawione, czereda ludzka się rozejdzie na realizację ideałów nie czekając.
I tak to bracia moi mniejsi wasz przywódca, popijając nalewką swój program wyborczy wydymał was jak niechcianych roboli, mniemając, że wy wydajniejsi będziecie od robotniczego jestestwa, w które wasze byty chciał zamienić i tak jak nas, ma was za nic, mniemając, że dołożycie jemu do i tak zasobnego koryta.

Brak biur wyborczych i wasza wieczna tułaczka udowadnia tezę o swołoczy robotniczej, która niby inteligencka, strach ma wkomponowany w pytanie:

A czy możemy jaśnie panie poprosić? Poprosić możecie tylko o jałmużnę bycia w tak zwanym towarzystwie, które okazało się karuzelą egoizmu i własnych priorytetów tych z list wyborczych. Zrozumieć musicie w końcu, że to wy, jako partyjni wolontariusze jesteście solą tej partii.

I żeby świat o was usłyszał dopominać się nie musicie o partyjną kawalerkę. Ona Ma Być. A wasz wódz tego nie rozumie, mniemając, że tak jak robotnicy, ogony podkulone nosić będziecie i do p-ipu nie wstąpicie. Rozdał lekką ręką politycznym przydupasom masę środków pieniężnych, które dla was, jako soli partyjnej powinny być przydzielone.
Wasza niezależność musi być podyktowana nie podkomendnym palikociarstwem, tylko równością, wobec której musicie stawić czoła, tym którzy nie przywdziewają robotniczych łachmanów, bo tylko siermiężny habit otworzy wam drogę do politycznego koryta i politycznej sławy.

Autor: Roman L. Cupał