Joanna Senyszyn i RACJA PL: Spotkanie Noworoczne w Wadowicach

Z Joanną Senyszyn spotkaliśmy się w piękny mroźny sobotni wieczór 18-01-2014 r. Członkowie władz wojewódzkich Małopolski wraz z przewodniczącym RACJA PL zostali zaproszeni na spotkanie z Joanną Senyszyn,  władzami wojewódzkimi Małopolski i powiatowymi SLD w Wadowicach.

Smolec Stanisław - Błąkała Ryszard Dąbrowski - Sławomir Mastek - RACJA PL - Ela Mastek SLD

Foto: Jan Smolec, Stanisław Błąkała Ryszard Dąbrowski, Sławomir Mastek RACJA PL, Ela Mastek SLD

Monika Klimek z Forum Równych Szans

Nastąpiła prezentacja zaproszonych gości i członków RACJA PL, którą prowadziła Monika Klimek z Forum Równych Szans i Praw Kobiet na powiat wadowicki  wraz z Andrzejem Petkiem szefem Gminnej Rady SLD, a w tle wyśmienity gawędziarz  i dusza towarzystwa Czesław Rajda przewodniczący powiatowych struktur  SLD.

posłanka Jonna Senyszyn

Zebranych w doskonałym humorze przywitała posłanka Jonna Senyszyn życzyła nam wyśmienitej zabawy,  miłych wrażeń co spotkało się z aplauzem sali. Gospodarze wręczyli kwiaty posłance Senyszyn i odśpiewano tradycyjne  sto lat.

władze wojewódzkie SLD

Zebranie zaszczycili swoją obecnością władze wojewódzkie SLD z przewodniczącym Krzysztofem Klimczakiem, wiceprzewodniczącym Rafałem Kudas wraz z przecudnej urody sekretarzem Dominiką Biesiada.

Jan Smolec - Stanisław Błąkała i Ryszard Dąbrowski

Foto: Jan Smolec, Stanisław Błąkała i Ryszard Dąbrowski

W wyśmienitej atmosferze toczyła się ożywiona dyskusja dotycząca życia uczuciowego wzajemnych relacji damsko męski, problematyki społecznej, przewodniczący RACJA PL poruszył temat feminizmu i jego pułapek, które miały rzekomo wyzwolić kobiety. Padały liczne przykłady z życia dotyczące obecności kobiet w polityce ich oczekiwań oraz podniesienia świadomości,   walki ze stereotypami narzuconymi przez Kościół. Opowiadano anegdoty o wzajemnych relacjach w różnych grupach społecznych wyśmiewających zwykłą głupotę nepotyzm polityków partii rządzącej, naganne zachowanie, przywary, co jest związane z obniżeniem poziomu edukacji, wymieniano poglądy i nie było końca żartom oraz humorystycznymi  sytuacjami  wynikającymi z naszej pracy dla społeczeństwa jako politycy.

Jako wegetarianie  wśród mięsożernych wzbudzaliśmy duże zainteresowanie wypytywano nas o przyczyny takiego postępowania. Wyjaśniliśmy że etap spożywania mięsa jest już za nami i że jedynym sposobem pozbycia się ognisk choroby i problemów zdrowotnych jest powrót do natury. Wiemy że jedynym prawdziwym przyjacielem człowieka jest ludożerca. A my świadomie z tego rezygnujemy.

Jan Smolec - Stanisław Błąkała

Foto: Jan Smolec, Stanisław Błąkała w trakcie ożywionej dyskusji i wymiany poglądów z posłanką Joanną Senyszyn po prawej Ryszard Dąbrowski

Jan Smolec - Sławomir Mastek w przebraniu

Foto Jan Smolec: Sławomir Mastek w przebraniu wzbudzał zaciekawienie i wesołość, co to za spotkanie na którym niema wszechobecnych księży, nawet lewica czasami  potrzebuje wsparcia Boga ale bez pośredników, zaraz poczuliśmy się raźniej. Nasz kolega dał wszystkim bogosławięństwo i rozgrzeszenie w Nowym Roku.

Dziękujemy działaczom Małopolskiej SLD za wyśmienity poczęstunek i atmosferę bawiliśmy się w doborowym towarzystwie do północy.

Autorzy: Ryszard Dąbrowski , Sławomir Mastek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *