RACJA PL : KOMUNIKAT PRASOWY

W dniu 23 listopada w Warszawie, miał odbyć się II Nadzwyczajny Kongres RACJA PL. Niestety, został skutecznie spacyfikowany przez około 30 członków  „Twój Ruch” Janusza Palikota ,  byłych członków  RACJA PL.

Poseł Jan Cedzyński

Jeszcze przed rozpoczęciem obrad poseł Jan Cedzyński – od 5 października członek 18 osobowego Zarządu „Twój Ruch” oraz Klubu Parlamentarnego tej partii, nadużywając pełnionej funkcji oraz poselskiego immunitetu, zażądał od funkcjonariuszy Komendy Rejonowej Policji przy ul. Wilczej 21 w Warszawie siłowego usunięcia członków RACJA PL, którzy jako jedyni mieli prawo uczestniczyć w tym Kongresie. Policja jednak okazała bierność w swoich działaniach.

Co prawda nie poddała się żądaniom Jana Cedzyńskiego, ale też nie dopełniając obowiązków odmówiła ustalenia członków Twojego Ruchu i wyproszenia ich z sali obrad na podstawie art. 5. ust. 2 Statutu RACJA PL, który wykluczał z udziału w obradach Kongresu RACJA PL członków innej partii.

Opisany tu stan potwierdza relacja video z II Nadzwyczajnego Kongresu.

https://www.youtube.com/watch?v=y80WvNq-NYA

Nadto, po poniedziałkowej (25.11.2013) wizycie Ryszarda Dąbrowskiego – przewodniczącego RACJA PL, w Sądzie Rejestrowym w Warszawie, poza wszelkimi sporami pozostaje,

że osobyRyszard Dąbrowski z grona naszych byłych już członków partii i Rady Krajowej, które przy całkowitej obrazie Statutu RACJA PL oraz ustawy o Partiach politycznych doprowadziły do kryminogennego przejęcia władzy w Partii podczas obrad Rady Krajowej w dniu 26 stycznia 2013 roku z obawy, że Sąd zawiadomi Prokuraturę o popełnionym przez nich przestępstwie naruszenia przywołanych wyżej aktów prawnych dopuściły się kolejnego, nie zawiadamiając Sądu Rejestrowego w zawitym przez ustawę terminie 14. dni od dnia tamtych obrad, o zmianach dokonanych w drodze zamachu na statutowe władze partii.

W aktach Sądu Rejestrowego brak jest protokołu z obrad Rady Krajowej z dnia 26 stycznia 2013 roku, brakuje również protokołu z głosowania nad odwołaniem przewodniczącego wraz z wynikiem głosowania.

Członkom Rady na następnej Radzie Krajowej rozdano protokół rozbieżny z wydarzeniami zarejestrowanymi na nośniku cyfrowym, podpisany przez Sekretarza Generalnego Dariusza Lekkiego oraz posła Jana Cedzyńskieg, wiceprzewodniczącego, którzy byli zobowiązani podpisać protokół z posiedzenia Rady Krajowej i zawiadomić Sąd Rejestrowy o dokonanych zmianach. Pominięto w nim informację o głosowaniu za odwołaniem władz krajowych partii niedopuszczalne przez Statut Partii dla Rady Krajowej oraz informację o złożonym przez Ryszarda Dąbrowskiego wniosku o głosowanie nad odwołaniem obydwu wiceprzewodniczących: posła Jana Cedzyńskiego i Ziemowita Bujko.

Poza wszelkimi sporami pozostaje również, iż Rada Krajowa na swoim następnym posiedzeniu poświadczyła nieprawdę w dokumentacji z przebiegu Rady Krajowej przy udziale posła Jana Cedzyńskiego, w którym to przestępstwie fałszowania dokumentów o znaczeniu prawnym brał czynny udział.

Nie mamy więc wątpliwości, że opisane wyżej i w pełni udokumentowane działania na szkodę Partii oraz wymiaru sprawiedliwości muszą spotkać się z procedurami śledczymi organów ścigania, a w dalszej kolejności z oceną Sądu karnego.

Weryfikacji musi ulec również sfałszowana informacja udzielona Sądowi Rejestrowemu.

Dlatego aktualnie jesteśmy na etapie kompletowania dowodów oraz listy świadków do zawiadomienia o popełnionych przestępstwach, które w możliwie najkrótszym terminie złożymy do Prokuratury.

Pozostaje też do ustalenia, czy w sprawie kryminogennej próby zniszczenia RACJA PL oraz świadomych, czynionych wręcz z premedytacją działań na szkodę wymiaru sprawiedliwości występował również wątek korupcyjny? – którego w obliczu ujawnionych tu faktów wykluczyć nie można?

Jednak to będą musiały ustalić Prokuratura oraz Sąd.

Mamy również wręcz pewność, że Sąd Rejestrowy, w świetle dowodów, które dostarczymy m.in. ze sfałszowanym protokołem z obrad Rady Krajowej z dnia 26 stycznia 2013 roku, różniącym się od rejestracji obrad na nośniku cyfrowym oraz obowiązującym na dzień tych obrad Statutem Partii (przy analizie jego art. 20, który nie zezwala Radzie Krajowej na głosowanie nad votum zaufania dla władz krajowych Partii), nie będzie miał już żadnych wątpliwości czy obrady te unieważnić, a wraz z nimi wszystkie kolejne decyzje podejmowane na szkodę wymiaru sprawiedliwości oraz RACJA PL przez politycznych oszustów.

Uważamy, że istotnym zarówno dla Prokuratury jak i Sądu Rejestrowego będzie także dowód z nagrania II Nadzwyczajnego Kongresu, który pomimo, że ogłoszony Kongresem RACJA PL, był tak naprawdę spacyfikowanym „kongresem” członków „Twój Ruch” Janusza Palikota, którego podejrzewamy jako inspiratora tych szkodzących naszej Partii działań.

Z poważaniem

Ryszard Dąbrowski

Przewodniczący

RACJA PL

6 myśli na temat “RACJA PL : KOMUNIKAT PRASOWY”

    1. Wyjaśnij Dorota kto są ci nami? I skąd wiesz że zwyciężymy i ile to może w przybliżeniu kosztować i czy trzeba się z łajdaczyć. Z kim mamy się spierać, kogo reprezentujesz bo o tym nie piszesz.

  1. To dlaczego gazety o tym nie piszą i telewizje nie informują. W Racji od samego początku nie było zgody. Ilu było przewodniczących, ilu było wizjonerow i co i jajco. Polityka to układy i lizanie sobie nawzajem rowów . Wystarczy superstacja. Dlaczego taka afera, to jak zamach nie widzi światła dziennego . Chyba sciemniacie, bo coś jest na rzeczy. I jeszcze jedno, Jezeli ją do was pisze do ruszcie swoje id-ego i nie pier….cię o swoje biedzie, bo Racji praktycznie już nie ma, każdy z was tylko myśli o korycie, a ludzie prości sklepowe, zakonnice, czy inne bezdomne nie mają u was poważaniam, tak jak w lisière i u watykanczyko. j

    1. Gazety nie piszą bo RACJA jest na indeksie, a one należą do syjonistów i kościoła. W partii zawsze dochodzi do ścierania się poglądów i kierunków działania i to nie żadna nowość.Wizjonerów nie pamiętam ale agentów ,kolaborantów i łajdaków było w niej sporo. W układy przeciwko naszym wyborcom nie wchodzimy bo nie jesteśmy politycznymi dziwkami i nigdy nie sprzedaliśmy ideałów za władzę poza posłem Cedzyńskim i jego nadwornym Bujko ale to komuch i gensek, który sprzedał się za michę. Co do koryta to nam jest daleko od zeszmacenia się za władzę i pieniądze to twój bezpodstawny osąd- pomówienie. Nikogo nie będziemy namawiać do w ustąpienia w szeregi partii, o tym nie my decydujemy. Poważanie mają u nas wszyscy o otwartych umysłach i chcących zrobić coś dla siebie a przede wszystkim dla innych. RACJA przeżyje kolejny kataklizm oto się nie martw. Martw się o to żebyś pisał wyraźnie bo nawet w Aptece nie mogli tego wpisu odcyfrować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *