Zjazd Nadzwyczajny RACJA PL pod osłoną Policji!

Na co nam uniwersytet czy szkoła, która kształci oszusta, matoła. Politycy w tym kraju uważani są za ostatnie kanalie i szubrawców. Nie wiecie przypadkiem dlaczego?

W dniu 23 listopada 2013 roku karierowicze polityczni członkowie „Twój RUCH” Jan Cedzyński, Ziemowit Bujko, Dariusz Lekki wraz z poparciem pozostałych byłych członków RACJA PL, a od 14 października 2013 r. członków „Twój RUCH”, fałszując dokumenty dokonali bezprawnego i niezgodnego z naszym Statutem, likwidacji partii RACJA PL. Arogancja posła Jana Cedzyńskiego i jego pomagiera Ziemowita Bujki – byłego wiceprzewodniczącego RACJA PL, przekroczyły wszelkie granice przyzwoitości. Chamstwo i nepotyzm nie poszanowanie Statutu partii i jego członków, którzy go wynieśli na wyżyny władzy, srogo się zemści na ich dalszej karierze politycznej u boku Janusza Palikota oszusta politycznego.

Pomimo naszych uzasadnionych sprzeciwów, wykazania braków formalnych do zwołania Kongresu, sprzecznym ze Statutem doprowadzili do bezprawnego unicestwienia partii RACJA PL nie będąc jej członkami. Sprawiedliwości będziemy  dochodzić w sądzie i prokuraturze, sprawozdanie z obrad podamy do publicznej wiadomości, ponieważ cały przebieg tej hucpy mamy sfilmowany. Likwidację partii  może przeprowadzić Kongres na wniosek 25% członków partii do dzisiaj nie pokazano nam tego wniosku bo go niema, nawet nie ustalono listy członków. Wielu członków partii celowo pominięto w zawiadomieniu o dacie zwołania Kongresu bo byli przeciwnikami rozwiązania struktur.
Wymienieni trzej panowie, nie dali nam czasu, na spokojną i rzeczową dyskusje przekonania członów RACJA PL o korzyściach lub ich braku, płynących z połączenia się z partią Palikota” w jedną organizację, która na Kongresie przyjęła nazwę „Twój Ruch”. Chcieli szybko i bez dyskusji zakończyć nielegalne zebranie. Mieli do wypełnienia zobowiązania wobec Januszka, któremu obiecali za stanowiska przyprowadzić na smyczy RACJA PL. Poseł fałszował dokumenty bez zgody Rady Krajowej i Kongresu podpisał porozumienie o połączeniu „RACJA PL” z „Twój RUCH” twierdząc że jest upoważniony.  Sam poseł podkreślał, przy innej okazji, na zebraniu kierowniczego gremium RACJA PL, że jest posłem niezależnym od nikogo i wydawało mu się, iż pozjadał wszystkie rozumy z racji zostania posłem. Zresztą ci, co widzieli kompromitujące wystąpienie posła Jana Cedzyńskiego, na Waszym Kongresie, ocenili to jednoznacznie, nie przyjmując aplauzem ogłoszonej woli połączenia RACJA PL z „Twój RUCH”. Jedynie  Palikot, siedząc w pierwszym rzędzie, z obowiązku, złożył nieśmiało ręce do bicia brawa. Gdzieś na sali słychać było również pojedyncze oklaski, ale moim zdaniem, podyktowane one były kurtuazją, a nie przekonaniem. Cedzyńskiemu brak ogłady, mówi wiejską gwarą, slangiem, nieśmiałość, brak umiejętności logicznie sformułowanego wypowiedzenie paru słów, słowne „przymuszanie” zebranych do oklasków swojego wystąpienia, świadczą jednoznacznie o jego intelektualnych możliwościach. Mógł zostać wzorem i przykładem dla młodzieży, jego życiorys obfituje w zaskakujące wydarzenia i zwroty, alkoholizm, uwięzienie, wyrok, odsiadka, wygrana w  Totolotka odmienia jego życie, ukończone studia, kariera polityczna, a w końcu zwykły łajdak.  Poseł żeby nas wyeliminować z dyskusji w obradach wezwał Policję. Siedziałem tyłem do przejścia i się nie zorientowałem, jak podszedł do mnie z tyłu i uderzył mnie silnie ręka w ramię i wypowiedział do policjanta – ten, następnie przeszedł do wskazywania innych moich aktywnych kolegów: Zbigniewa Skarżyńskiego – skarbnika RACJA PL, Sławomira Mastka – przewodniczącego RACJA PL w Małopolsce, Edwarda Wyroby – przewodniczącego organizacji Powiatowej w Wadowicach, Ryszarda Dąbrowskiego – zdetronizowanego wbrew statutowi przewodniczącego Zarządu Krajowego. Przy każdym wskazanym ręką, wymawiał słowo – i ten, i ten, i ten. Gdybym był na takie prostackie zachowanie posła przygotowany, złamałbym chamowi „łapę”. Mamy ten moment szczegółowo sfilmowany. Jakie było jego zdziwienie , kiedy policja odmówiła usunięcia wskazanych osób z sali. Wobec braku podstaw do merytorycznej dyskusji wielu członków RACJA PL opuściło salę obrad, a pozostali na niej jako bierni obserwatorzy porażeni bezczelnością posła. Na Sali pozostali członkowie „Twój RUCH” głosują za rozwiązaniem RACJA PL nie swojej partii. Pomyślicie że to sen lub scenariusz kiepskiego kryminału że to bezprawie my także to wiemy i co z tego.
A, oto w jakich słowach, Ziemowit Bujko przekonywał swoich zwolenników do wypełniania deklaracji przystąpienia do „Twój Ruch”. A co najgorsze że do tego bezprawia dopuścili obecni i byli członkowie pomagając w legalizacji tego bezprawia, którzy będą kandydatami do Parlamentu Europejskiego, Sejmu i Senatu to dopiero tupet i czelności deptać Statut partii ale co tam Statut podeptają Konstytucje ich poprzednicy robią to w naszym Sejmie od lat. Żeby zrobić karierę w polityce gotowi są sprzedać własną matkę, zastawić dom, pożyczyć pieniądze i nie oddać, sprzeniewierzyć się wyznawanym ideałom, oszukać swoich przyjaciół, kolegów wyborców. Na co nam uniwersytet czy szkoła, która kształci matoła. Politycy w tym kraju uważani są za ostatnie kanalie i szubrawców.
W dniu 2013-10-11 18:24, Ziemowit Bujko ( były oficer polityczny) pisze do członków swojej partii:

„A ja proponuję, że kto się chce nadal bawić w harcerstwo ten niech mnoży trudności. A jak się potem obudzi z ręką w nocniku to pretensje niech kieruje do lustra!
Do kurwy nędzy ileż to roboty wydrukować deklarację z linka, który podałem Wam na tacy, wypełnić, podpisać, zeskanować i odesłać na adres Lekkiego?! 10 minut, piętnaście???!!! Jakie kurwa, do końca miesiąca?!!!!. Ja muszę złożyć informację na Zarządzie Krajowym Twojego Ruchu w przyszłym tygodniu i MUSZĘ mieć informacje na poniedziałek, by to przygotować. Kto nie złoży deklaracji i nie poinformuje sekretarza i mnie o tym do poniedziałku może zapomnieć, o bezkarencyjnym wstąpieniu do nowej partii, a co za tym idzie zajmowaniu jakichkolwiek w niej funkcji. W partii trwa kampania wyborcza i odbywa się konstytuowanie władz na każdym szczeblu. Jeśli chcecie być brani pod uwagę jako członkowie gremiów kierowniczych wszystkich szczebli to złóżcie deklaracje w terminie, jaki Wam określiłem.

Skończyło się harcerstwo, zaczyna sie normalne, poważne działanie polityczne, kto tego nie rozumie nich sobie głowy nie zawraca i mnie przy okazji też!

Pozdrawiam,
Ziemowit BUJKO

do 23 listopada wiceprzewodniczący RACJI PL”
Ci dwaj cwaniacy i pożyteczni głupcy, myśląc o swojej dalszej karierze politycznej, wyświadczyli „Twojemu Ruchowi” niedźwiedzią przysługę. Zebrali najwyżej 30 deklaracji w całej Polsce, a stracili głosy poparcia, dwóch milionów trzystu tysięcy sympatyków i pozostałych członków RACA PL. Sam byłem gorącym zwolennikiem Ruchu Palikota” a obecnie „Twój Ruchu”, co widać na forach internetowych. Cała Polska zostanie o ich podstępnym działaniu i aroganckim zachowaniu powiadomiona. A mogło być wszystko spokojnie zgodnie z prawem, ku wspólnemu, społecznemu pożytkowi załatwione. W takiej sytuacji nasi sympatycy nie mając swoich przedstawicieli, pewnie zagłosują na SLD, albo nie pójdą do wyborów. Nie idąc do  wyborów oddajesz dwa głosy na przeciwnika. Pośpiech jest wskazany tylko przy „łapaniu pcheł”, jak powiedział nasz wszystkowiedzący Noblista TW Bolek. Ci byli nasi członkowie, co wypełnili deklaracje wstąpienia do „Twój Ruch”, to ludzie podobnego pokroju. Skorzy do ciągłej destrukcji, niesubordynacji  nie potrafiący władać piórem, bezmyślni nie posiadający zmysłu organizacyjnego, ani szczerych chęci do poświęceń dla dobra wspólnego. Najlepszym przykładem jest ich nieumiejętne kierowanie organizacjami w terenie, które w wielu okręgach się rozsypały. Takie osiągnięcia ma przede wszystkim Bujko, Cedzyński, Walas, Stawicki, Jakubowska, Lekki, Okonek. Myślą, że w „Twój RUCH” manna spadnie im z nieba. A, obskuranci w purpurach zacierają ręce. Organizacja, która była Biczem Bożym Kościoła,  prekursorem krytyki ich niecnych i podstępnych działań – przestaje istnieć!

Stanisław Błąkała i Ryszard Dąbrowski

Stanisław Błąkała                                                          Ryszard Dąbrowski

Kraków, 24 listopad 2013 r.                                            Poznań, 24 listopad 2013 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *