RACJA PL: Sprzedajny poseł Cedzyński

23 września 2013 roku, przy obrazie Ustawy o partiach politycznych oraz kryminogennym naruszeniu zapisów Statutu RACJA PL, członkowie „Twojego Ruchu” zakłócili obrady Nadzwyczajnego Kongresu RACJA PL, dopuszczając się niezgodnego z prawem rozwiązania struktur Partii i włączenia ich w struktury partii Janusza Palikota, przez osoby nie będące już na mocy art. 5. Statutu członkami RACJA PL.

Cedzyński Sprzedajny poseł RACJA PL

Prym w tym działaniu wiódł poseł „Twojego Ruchu” (nagranie oświadczenia posła dla Policji o takowej reprezentacji wkrótce na stronie internetowej http://racjapolskiejlewicy.pl/ oraz na YouTube) – Jan Cedzyński, który nadużywając mandatu posła w sposób niczym nieuprawniony, aby zastraszyć obecnych na sali członków RACJA PL, wymusił interwencję funkcjonariuszy Policji z Komisariatu przy ul. Wilczej 21 w Warszawie.

Nie jest to pierwszy taki wybryk posła „Twój Ruch”.
Podczas obrad Rady Krajowej RACJA PL w dniu 23 stycznia 2013 roku, dokonując niezgodnego ze Statutem Partii zamachu na jej naczelne władze, przejął przywództwo w RACJA PL nie dopełniając jednocześnie ustawowego obowiązku zawiadomienia o tych niezgodnych ze Statutem Partii zmianach Sądu Rejestrowego, w zawitym, określonym przez ustawę terminie 14. dni od tamtych wydarzeń.

Czy z obawy, że Sąd Rejestrowy zawiadomi… Prokuraturę?

Nadto, co w pełni udokumentowała telewizja, już podczas I Kongresu „Twojego Ruchu” wstąpił do tej Partii uznając samozwańczo przystąpienie do partii Janusza Palikota wszystkich struktur naszej Partii

Jak nagliły samozwańczych włodarzy RACJA PL terminy, świadczy e-mail z dnia 11 października 2013 roku, rozesłany przez pseudo przewodniczącego Ziemowita Bujkę do swoich zwolenników, którzy nie godzili się na podpisanie deklaracji do Twojego Ruchu w tak naglącym ich przez Bujkę terminie.
Pozwolicie Państwo, że przywołam w oryginalnej pisowni treść tej korespondencji:

„W dniu 2013-10-11 18:24, Ziemowit Bujko pisze:
A ja proponuję, że kto się chce nadal bawić w harcerstwo ten niech mnoży trudności. A jak sie potem obudzi z reką w nocniku to pretensje niech kieruje do lustra!
Do kurwy nędzy ileż to roboty wydrukować deklarację z linka, który podałem Wam na tacy, wypełnić, podpisać, zeskanować i odesłać na adres Lekkiego?! 10 minut, piętnaście???!!! Jakie kurwa, do końca miesiąca?!!!!. Ja muszę złożyć informację na Zarządzie Krajowym Twojego Ruchu w przyszłym tygodniu i MUSZĘ mieć informacje na poniedziałek, by to przygotować.

Kto nie złoży deklaracji i nie poinformuje sekretarza i mnie o tym do poniedziałku może zapomnieć, o bezkarencyjnym wstąpieniu do nowej partii, a co za tym idzie a zajmowaniu jakichkolwiek w niej funkcji. W partii trwa kampania wyborcza i odbywa się konstytuowanie władz na każdym szczeblu. Jeśli chcecie być brani pod uwagę jako członkowie gremiów kierowniczych wszystkich szczebli to złóżcie deklaracje w terminie, jaki Wam określiłem.

Skończyło się harcerstwo, zaczyna się normalne, poważne działanie polityczne, kto tego nie rozumie nich sobie głowy nie zawraca i mnie przy okazji też!
Pozdrawiam,
Ziemowit BUJKO”.

Kiedy skonfrontujemy treść tej korespondencji z punktem 4. Regulaminu przyjmowania członków do „Twojego Ruchu”, który mówi, że „… W terminie 7 dni od daty otrzymania listy kandydatów Zarząd Krajowy podejmie uchwałę o przyjęciu tych osób do nowej partii z zastrzeżeniem, iż faktyczne nabycie członkostwa nastąpi w momencie złożenia przez kandydata prawidłowo wypełnionej deklaracji członkowskiej właściwemu Przewodniczącemu Zarządu. Okręgu.” – nawet nie możemy mieć wątpliwości, iż kryminogenną decyzję, o której informują całą Polskę samozwańczy przywódcy RACJA PL na swojej prywatnej stronie, podjęli tak naprawdę członkowie „Twojego Ruchu”, którzy zgodnie z art. 5. Statutu RACJA PL, 23 listopada 2013 roku nie byli już członami naszej Partii.

Dlatego, chociaż, poseł Cedzyński nie został usatysfakcjonowany interwencją Policji, która nie wyprowadziła na jego prośbę członków RACJA PL, z Kongresu Nadzwyczajnego, opuścili oni salę posiedzeń zawłaszczoną przez członków „Twojego Ruchu” i postanowili – nie uczestnicząc w tym bandyckim niszczeniu RACJA PL – skorzystać z informacji udzielonej przez Policję, aby wystąpić przeciwko tym kryminogennym praktykom oraz osobom działającym na szkodę naszej Partii oraz wymiaru sprawiedliwości, na drogę prawną.
Kończąc informuję, iż w całości nieprawdziwa jest informacja, jakoby „… Kongres RACJI Polskiej Lewicy podjął dziś (23 listopada – przyp. mój) zdecydowaną większością głosów ważną decyzję o połączeniu z Twoim Ruchem. Na scenie politycznej pozostanie partia TR.”.

Bowiem tę nieważną z mocy Statutu decyzję, nie popartą wymaganym przez tenże Statut wnioskiem 25 % członków Partii, oraz głosami 2/3 z co najmniej połowy członków RACJA PL, z prawem do głosowania, których nie było na Kongresie, podjęło za członków RACJA PL, zaledwie kilkunastu członków „Twojego Ruchu”, którzy nie mieli już prawa uczestniczyć w Kongresie RACJA PL.

Edward Wyroba rzecznik prasowy RACJA PL

http://www.youtube.com/watch?v=U6YShtFS4eI

https://www.facebook.com/edward.wyroba/posts/10200291852617388

2 myśli na temat “RACJA PL: Sprzedajny poseł Cedzyński”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *