Bojkotuj Izrael 2013

Popieraj tylko rodzimych producentów bojkotuj Izrael w roku 2013

Bojkotuj izraelskie produkty z firm wspierających finansowo Syjonistów i Izrael. Jest pokojowym sposobem wprowadzenie międzynarodowego nacisku na apartheidu Izraela i jego agresywnej, ekspansjonistycznej polityce. Bojkotuj IzraelPodążamy  śladami udanego bojkotu południowoafrykańskiego apartheidu. Pomoc w zakończeniu palestyńskiego i polskiego cierpienia przez bojkot firm wspierających Izraela zapoznaj się co i u kogo kupujesz i już od dziś zacznij bojkot!

Dlaczego te firmy są na liście bojkotu?
Apelujemy do wszystkich Polaków, każda z wymienionych tu firmy na liście bojkotu wspiera finansowo Izrael w światowym terroryzmie, zbrodni, eskalacji wojny i przemocy na okupowanych terenach Gazy, Jordanii i Syrii. Kupując produkty żydowskich firm finansujesz przemoc, terroryzm i własne zniewolenie ponieważ używają twoich pieniędzy przeciwko tobie. Jarzysz skąd się biorą twoje kłopoty i ograniczenia wolności, bezrobocia niskich zarobków w Polsce. Żydowski kapitał wyeliminował lub wykupiły za grosze nasze rodzime przedsiębiorstwa, niszcząc przy pomocy spolonizowanych koszernych polityków naszą gospodarkę, rodzimą produkcje i konkurencje na ryku. Nasze pieniądze umniejszone o podatki są transferowane do Izraela. Produkowana żywność, napoje w tych zakładach są niskiej jakości i sprzedawane na terenie kraju. Polacy pracują tam jak niewolnicy za groszowe wynagrodzenie. Najwyższy czas z tym skończyć.

PLASTICS

KeterKeter
Israels Keter Group jest jednym z wiodących na świecie producentów i sprzedawców wyrobów z tworzyw sztucznych dla konsumentów. Izraelski gigant plastiku jest prywatną własnością rodziny Sagol i ma roczne obroty 1.100.000.000 dolarów, z czego 90% pochodzi z sprzedaży zagranicznej. Jej asortyment obejmuje meble ogrodowe, zewnętrzne rozwiązania masowe szopy, systemy regały i szafki narzędziowe, skrzynki narzędziowe i inne produkty masowe dla rynku DIY, takie jak: artykuły gospodarstwa domowego, produkty dla niemowląt i małych dzieci.

Jej marki, filie  firm siostrzanych (wszystkie są własnością rodziny Sagol ) m.in. „doskonałe rozwiązania” (przechowalnie, ogródy Keter), Lipski (akcesoria hydrauliczne), ALLIBERT (akcesoria łazienkowe), Curver (plastikowe produkty dla domu i przechowywania żywności), Jardin ( meble ogrodowe) i Contico Europa (różne plastikowe pudełka do przechowywania). Ketera produkty sprzedawane są pod marką Black & Decker, B & Q i Homebase.

Choć zyski trafiają do Izraela, nie wszystkie produkty są produkowane w Izraelu, na przykład Allibert posiada fabryki we Francji i Belgii, podczas gdy „Curver” posiada fabryki w Polsce i na Węgrzech. Keter ma 12 fabryki w Izraelu, z których 2 są na terenie nielegalnych osiedli. Skrzynki narzędziowe Stanley są również wykonane w Izraelu przez izraelską firmę producenta ze sztucznego tworzywa ZAG (90% własnością Stanley).

Więcej informacji na stronie Zakupy Can Kill kampania.

Spożywcze

straus

Strauss

Grupa „Straus” jest w Izraelu drugim największym producentem żywności z obrotem 1.800.000.000 dolarów w 2010 r. i 13.500 pracowników pracujących w dwudziestu pięciu  zakładach produkcyjnych w dwudziestu jeden krajach na całym świecie. Jej marki w USA  Sabra (tekstylia, odzież) i Max Brenner (kawiarnie czekolady). Coffee Strauss jest obecnie piątym co do wielkości firmą w świecie kawy, dominuje na rynkach Środkowej i Wschodniej Europy (Doncafe) oraz w Brazylii.

Grupa Strauss na swojej stronie internetowej, „Corporate Responsibility – zaangażowanie społeczności” ujawniają swoje głębokie zakorzenione wsparcie dla armii izraelskiej, a zwłaszcza słynny pluton Golani, znany ze swojej brutalności, której grupa Strauss została „patronuje” w okresie 30 lat.

DanoneDanone
W lipcu 1998 r. Danone otworzyła swoje centrum badawczo-rozwojowe w Izraelu – Danone Instytut, a później tego samego roku w październiku 1998 r. Franck Riboud, w imieniu Danone odebrał nagrody jubileuszowe ufundowanej przez izraelskiego premiera Netanjahu. Danone jest właścicielem 20% akcji drugiej największej izraelskiej spółki z grupy żywności, StraussDanaon Izrael jest dostarczycielem produktów Danone w całym Bliskim Wschodzie, w tym Turcja, Grecja, Egipt i Jordania.

TivallTivall

Izraelska Tivall firma producent jedzenie jest jednym z wiodących na świecie dostawców produktów zastępczych z mięsa. Ma obroty 74.000.000 dolarów i ma 451 pracownikom  Ma bazę produkcyjną w kibucu Lochamei Hagetaot w północnym Izraelu, a nowy zakład w Czechach. Produkty marki Tivall można głównie znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością – ich strona wspomina o filiach Holland & Barrett, Fresh & Wild i Planet Organic. Ale większość z ich produkcji sprzedają przez supermarkety, które przemianował Tivall na produkty w ramach własnych mrożonek „bezmięsnych” o dużym zasięgu. Obejmuje to Tesco, supermarket Asda, Morrisons i SainsburyMorrisons także zapasy Frankfurterki marki TivallWaitrose serwisie internetowym Ocado sprzedaje pełną gamę produktów Tivall.

Osem

Osem
Osem Israels jest 4 co do wielkości producent żywności i napojów (obroty) po Tnuva, Straussa i Coca-Cola. Ma obrót 712.000.000 dolarów i prawie 5000 pracowników i 14 fabryk w Izraelu.

Jej marki to „Beit Hashitah” (ogórki), w Tow (mrożone produkty mięsne), HaBait (gotowe ciasta) i sałatki „Sabra” (gotowe sałatki i pasty). „Osem” jest również właścicielem 58% mięs-zastępczych Foods Tivall produkcja.

Według strony internetowej Osem jej produkty sprzedawane są w Marks & Spencer, Tesco, Sainsbury i Morrison, sprzedaje je pod własną marką. Waitrose serwisie internetowym Ocado sprzedaje szereg produktów Osem zupy, krakersy i grzankami. Tesco już sprzedaje szereg wyrobów Osem ciasta.

W kwietniu 2009 roku, Osem UK ogłosiła nabycie Yarden GB. Zakres YARDEN GB ich produkt zawiera schłodzone mięso i Yarden wina z Golan Heights Winery, znajduje się w Katzrin na okupowanych terenach Heights syryjskie Golan. Golan Heights Winery eksportuje 38% wszystkich izraelskich win, jej marki win także Gamla i Golan. Według strony internetowej YARDEN GB  jej produkty są dostępne w Tesco, Asda, Sainsbury, Morrisons, Budgens, Somerfield, Waitrose i domu towarowego Harrods. Waitrose serwisie internetowym Ocado sprzedaje asortyment mięsa Yarden i całą gamę produktów spożywczych.

Nestle

Nestlé

Nestlé jest największą na świecie firmą spożywczą, jest właścicielem 53,8% udziałów w największej w Izraelu firmy Osem producenta żywności, prowadzi inwestycji o wartości ponad 850.000.000 dolarów.

W 1998 roku Peter Brabeck-Letmathe w imieniu Nestle, odebrał nagrody jubileuszowe nadane przez izraelskiego premiera Netanjahu [Nagroda jubileuszowa] .  Nagroda w czerwcu 2002 roku Nestle otworzyło Centrum Badań i Rozwoju, w Izraelu, w Sderot. I od tego czasu systematycznie zwiększyła inwestycje w Izraelu, jego początkowa 10% udziałów w Osem urosła do kontrolnego 53,8%. Nestle jest również właścicielem marki Nespresso Israel Ltd w Tel Awiwie, który dostarcza sprzęt do zaparzania kawy. W 2010 Nestle nabyła 51% udziałów w izraelskich Laboratories Babyfood Materna spółki wartości około 72.000.000 dolarów.

Nestle posiada 9 fabryk w Izraelu, w Chinach 18 i Rosji 11 jest najwyższą liczbą w każdym kraju w Azji – nieproporcjonalnie wysoka, jeśli weźmie się pod uwagę jego wielkość i zaludnienie. A w maju 2011 roku Nestle ogłosił plany budowy kolejnego zakładu w Izraelu, wytwórnia lodów o wartości 40.000.000 dolarów.

Nestle posiada również 30% udziałów w L’Oréal, innej spółki na liście bojkot.

CocaCola

Coca cola

Szczegółowy opis powiązań Coca-Coli z Izraelem znajduje się tutaj:

http://www.inminds.com/boycott-coca-cola.html

Podsumowanie:

Od 1966 Coca-Cola jest zwolennikiem Izraela. W 1997 r. rząd Izraela, Misja Gospodarcza uhonorowała Coca-Cola w Izraelu Trade Award Dinner, utrzymuje ona swoje poparcie Izraela w ciągu ostatnich 30 lat, i za odmowę przestrzegania arabskiego bojkotu League Izraela. Każdego roku Coca Cola bankrollami amerykańsko-Izrael Izby Handlowej,  funduje ona nagrody firmom, które najbardziej przyczyniają się do rozwoju izraelskiej gospodarki. W 2009 roku Coca-Cola sponsorowana nagrody, które poszły do AIPAC Lobbysty Izraela za jego skuteczny lobbing w Senacie USA i o odrzuceniu przez ONZ wezwania do „natychmiastowego zawieszenia broni” i potwierdzającą kontynuację napaści wojskowej Izraela na Gazę.

W 2008 roku Coca-Cola z zadaniem izraelskiego funduszu venture capital jest wyzwaniem, aby znaleźć odpowiednie inwestycje w Izraelu z obietnicą „czeku in blanco”. Porozumienie to jest wyjątkowe w izraelskiej branży venture capital.

W 2009 roku Coca-Cola odbyło się specjalne przyjęcie w siedzibie Coca-Cola na cześć generała brygady Ben-Eliezer. Ben-Eliezer,to tem który jest poszukiwanym zbrodniarzem wojennym, w czasie wojny sześciodniowej jego jednostka była odpowiedzialna za wymordowanie ponad 300 egipskich jeńców wojennych. Zgodnie z Sharon, Ben-Eliezer był ministrem obrony przewodniczył w masakrze w Jenin.

W ciągu ostatnich dwóch dekad, prawie co roku, Coca-Cola sponsoruje WKK Maccabi Games, której deklarowanym celem jest kultywowanie młodzieży żydowskiej w entuzjastycznej atmosferze, aby „zachęcić ich identyfikacje z państwem Izrael”. W ramach tego, Coca Cola sponsoruje młodzież do odwiedzenia izraelskich baz wojskowych  żeby spędzali swój wolny czas wśród przestępców wojennych, aby wzbudzić empatię, własnymi słowami „odwiedzić bazy lotnicze .. rozmowa z pilotami, które są elitą Israel Defense jednostki sił powietrznych by spotkać tam wojowników tej zbrodniczej armii. „.

Coca-Cola Izrael, trzecia co do wielkości izraelska firma. Jedzenie i napoje, jest właścicielem gospodarstwa mlecznego w nielegalnych osiedlach izraelskich z Shadmot Mechola w Dolinie Jordanu i upraw w strefie przemysłowej Katzerin na okupowanych Wzgórz Golan.

Eden

Eden Springs
Eden Springs to izraelska firma chłodnicza produkcja wody, która w Izraelu podkrada wodę ze źródełka Salukia w nielegalnie zajętych Heights syryjskich wzgórz Golan. To jest sprzeczne z rezolucją ONZ 242 i Art 55 rozporządzeń, Haskiej konwencji, które określają że nie można zdobyć terytorium przez wojnę i że nie można stosować grabież zasobów naturalnych okupowanego terytorium. Aby wyjaśnić, że woda w Eden Springs Coolers znalezionych w Wielkiej Brytanii jest pozyskiwane lokalnie, ale zyski wracają do Izraela w celu finansowania jej nielegalnej działalności.

SodaStream

Sodastream
Soda Stream to izraelska firma, która produkuje i sprzedaje urządzenia, wyposażenia domu i środki aromatyzujących napoje bezalkoholowe. Główną bazą firmy jest zakład znajdujący się w strefie przemysłowej Mishor Edomim która jest nielegalną izraelską osadą na Zachodnim Brzegu Jordanu. Kav LaOved, NGO zobowiązuje się do ochrony praw pracowników znajdujących się w izraelskich firmach, poinformował, że w fabrykach SodaStream, w szczególności Palestyńczycy, zarabiają mniej niż połowę płacy minimalnej i określił warunki pracy w fabryce, jako „jedne z najgorszych „, z pracownikami najniżej opłacanymi skarżących się na  trudne warunki.

Marka SodaStream to: SodaStream, Soda-Club, AlcoJet, Sprudelino, Aquabar, Gazoz, Aquafizz, Aquabubbler, Pingwin, Sodamaker, Fontanna Jet i Edition1. Jej produkty są dostępne w Argos, Asda, Komety, Currys, Harvey Nichols, Homebase, John Lewis, Robert Dyas, Selfridges i House of Fraser.

Starbucks

Starbucks
Howard Schultz, założyciel, prezes i dyrektor generalny firmy Starbucks, który jest także właścicielem 31.600.000 akcji Starbucks firmy o wartości magazynowej (wartej około 1.400.000.000 dolarów w danych na listopadzie 2011 roku) jest aktywnym syjonistą.

W 1998 roku został uhonorowany przez Jerozolimie Funduszu Aish HaTorah z okazji 50- lecia Izraela i również rocznicową nagrodą Zion Tribute” za zasługi dla państwa syjonistycznego  „odgrywa kluczową rolę w promowaniu ścisłego sojuszu między Stanami Zjednoczonymi i Izraelem”. Ultra-prawicowy Jerusalem Fundusz aish HaTorah informował że na targach broni izraelskiego przemysłu przewodniczył rzeźnik z Jenin, General Szaul Mofaz ulubieniec syjonistycznych  grupy mediów www.honestreporting.com  , był on również zaangażowany w produkcję i dystrybucję niesławnego filmu Islamofobii ” Obesession „. Starbucks dumnie prezentował nagrodę na stronie internetowej spółki w ramach sekcji „awangarda i wyróżnień” Firma Starbucks wygrała, jednak po bojkocie zaczęła ciążyć im ta  nagroda w tajemniczy sposób film zniknął z jego strony internetowej. Howard Schultz w pracy jako propagandysta dla Izraela został pochwalony przez izraelskie MSZ jako klucz do długoterminowego sukcesu Izraela PR. 4 kwietnia 2002 r. podczas gdy izraelska armia została sprawcą mordów na Palestyńczykach w Jenin. Howard Shultz wystąpił w prowokacyjnym przemówieniem obwiniając Palestyńczyków, sugerując intifadę że była przejawem antysemityzmu, i wezwał mieszkańców do zjednoczenia się  z Izraelem. Starbucks również jest sponsorem raisers funduszy dla Izraela.

W czasie, gdy inne firmy rozpaczliwie uciekają z Izraela, Starbucks postanowił pomóc Izraelowi inwestując w gospodarkę i otwarcie nowych fili Starbucks w Izraelu. Przedsięwzięcie nie powiodło się, ale Shultz obiecał że Starbucks będzie zainteresowany żeby  „powróci do Izraela w odpowiednim czasie”.

Starbucks otworzył placówki w bazach amerykańskich w Afganistanie i Iraku, a w nielegalnym centrum tortur w Guantanamo. Customer Relations powiedział „Starbucks ma najgłębszy szacunek i podziw dla amerykańskiego żołnierza .. który ryzykuje życiem, aby chronić Amerykanów (żydowskich interesów) i naszych wartości wolności i demokracji” (czytaj reżimu). Officer Barry Tate, który odbywa służbę  w Guantanamo zgadza się, że Starbucks pomaga „podnieść morale” strażników i śledczych w Guantanamo.

McDonald


McDonald

Korporacja McDonald ( czytaj fundacja) jest głównym partnerem korporacyjnym żydowskiej i żydowskiego  Federalnego Funduszu Stanowego. Według United Jewish Fundusz, poprzez Izraelskie Komisje „działa, tak aby utrzymać amerykańską wojskową, gospodarczą i dyplomatyczne poparcie dla Izraela, monitoruje i w miarę potrzeby, odpowiada na zainteresowanie mediów, Izraela”. Jewish United Fundusz prowadzi również „pełne zabawy rodzinne wakacje i misje w Izraelu”, gdzie rodziny dostają możliwość żeby  „odwiedzić bazę wojskową i spotkać się z izraelskimi żołnierzami” oraz „naszego miasta siostrzanego, Kiryat Gat żeby zobaczyć ważną pracę jaką tam robimy” . Kiryat Gat jest zbudowany na skradzionej ziemi palestyńskiej – Ziemie we wsiach Iraku Al Manshiya i Al-faluja, której mieszkańcy byli ofiarą czystki etnicznej w 1949 roku z naruszeniem prawa międzynarodowego. Dzięki „Partnerstwa dla Izraela” program, Żydowski Fundusz United zapewnia 1.300.000 dolary rocznie pomocy dalsze rozwiązania i rozwój Kiryat Gat. Jewish Federation, poprzez sieć Izraela i jego  działania ma za zadanie zwalczyć „wysiłki na rzecz bojkotu izraelskich produktów” i „kampanie, takie jak zrównanie Izraela apartheid RPA”.

Innym sposobem McDonalda wspierania Żydowskiego Funduszu United jest uruchomienie programu partnerskiego w którym będą dowolne datki pracowników wprowadzane do United Jewish Fundusz z własnym darowizny różnej wielkości.

Pierwsza restauracja McDonald na Bliskim Wschodzie była w Izraelu, został otwarta w 1993 roku, od tego czasu ma 160 restauracji w Izraelu (1996) z 60% udziałem w rynku, zatrudniając około 4000 Izraelczyków. Od kwietnia 2009 McDonald także otworzyła 15 oddziałów McCafe łańcucha kawiarni w Izraelu, planuje otwarcie 10 nowych placówek rocznie.

McDonalds dyskryminuje swoich arabskich robotników, w 2004 r. zwolniono arabskiego robotnika w Izraelu, bo został złapany że mówił po arabsku do innego arabskiego pracownika. Arabski, wraz z hebrajskim, jest oficjalnym językiem Izraela używanym przez 20% ludności.

Według Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego (AJC), której dyrektor wykonawczy „regularnie spotykał się z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu”, McDonald w lipcu 2001 r. natychmiast zorganizował kampanię reklamową w Egipcie, gdy ADC zaprotestował składając  skargę, że piosenkarka wykorzystana w reklamie miała w przeszłości wykonywać piosenki krytykujące Izrael. To w ciągu 24 godzin od skargi, ogłoszenie zostało anulowane i według egipskiej franszyzna McDonald „wszystkie kopie taśm były zabezpieczone  żeby nie mogły się wymknąć ‚z powrotem do najważniejszych urzędów'”i stacja TV!

Izraelski Fresh Produce
W 2010 r. eksport świeżych rolnych produktów izraelskich  było warte 1.410.000.000 dolarów, a większość z nich, 87% był eksportowany do Europy (UN towarowe Trade Statistics). Owoce, warzywa i zioła uprawiane w Izraelu i na swoich osiedlach na Zachodnim Brzegu widać w sprzedaży na wszystkich dużych supermarketach z  warzywami. Należy zawsze sprawdzić etykietę – unikać Izrael i Zachodni Brzeg.

Do niedawna głównym graczem było izraelskie państwowe przedsiębiorstwo Carmel Agrexco, odpowiedzialne za około 60-70% całego eksportu rolnego Izraela. Ale we wrześniu 2011 Agrexco zbankrutowała. Wynikało to po części z faktu, że Agrexco dotknęła celna intensywna kampania międzynarodowego bojkotu. Zostało ono niedawno, reaktywowane przez Israeli Bickel Grupa Export nabyła Agrexco z planów ożywienia go w 2012 roku (planowana sprzedaż całkowita 50 milionów euro).

Z własnością prywatną izraelskiej spółki Mehadrin Tnuport Export (MTEX) miało się odbyć wchłonięcie Agrexco jako największego Izraela eksportera rolnej produkcji odwrócenia skutków międzynarodowej kampanii bojkotu jest teraz mocno zaangażowane MTEX ​​z działaniami już odbytych spotkań poza siedzibą główną w Wielkiej Brytanii w Borehamwood i jego francuski siedzibie w Chateaurenard.

MTEX jest obecnie największym plantatorem Izraela i eksporterem owoców cytrusowych odpowiedzialny za 65% sprzedaży zagranicznej o najbardziej rozpoznawalnej marki Izraela na sklepowych półkach – Jaffa. Dostarczają one większości supermarketów w tym Tesco, Sainsburys. MTEX ownes 50% Miriam Shoham Ltd, którego mango i granaty są dostępne w Tesco i Asda.

Hadiklaim, Israeli Spółdzielnia Plantatorów, która obejmuje nielegalne plantacje osadników w dolinie Jordanu, sprzedaje 65% wszystkich izraelskich produktów. Jego produkty mają marki króla Salomona, Jordan River, Tamara, Karsten Farmy / Kalahari i BomajaMarek Agrexco  m.in. z równiny i doliny Jordanu.

Większość supermarketów ma w sprzedaży ofertę świeżych ziół pochodzących z nielegalnych osiedli izraelskich na Zachodnim Brzegu. Są to bazylia, szałwia, szczypiorek, rozmaryn, natka pietruszki, szczaw, majeranek, mięta, tymianek i estragon. Są one oznaczone „Zachodni Brzeg” lub „Izrael”. Nigdy „West Bank” nie odnosi się do palestyńskich towarów, ponieważ nie uprawiają, ich obok wojskowych punktów kontrolnych. Często kolonie towarów jako „Produce of Izrael ” ma w celu uniknięcia zapłaty ceł przy wjeździe do Unii Europejskiej – zgodnie z UE-Izrael o wymianie towarów Układu o Stowarzyszeniu wyprodukowanych poza uznanymi granicami Izraela (tj. na izraelskich osiedli na terytoriach palestyńskich okupowanych) nie są exhempt z należności celnych przywozowych. Lipcu 2008 r. Channel 4 news ujawniły że zioła uprawiane na terenie  nielegalnego osadnictwa No’omi na Zachodnim Brzegu, przeznaczone do Wielkiej Brytanii, były mislabelled „produkt z Izraela” co naruszyło przepisy umowy UE-Izrael o Stowarzyszeniu.

Inne izraelskie świeże marki produkują, aby uniknąć ceł m.in. Edom (papryka, pomidory i mango), Carmy (słodkie ziemniaki), AdaFresh (zioła), Arava (papryka, pomidory, zioła) i Tali (winogrona stołowe).

.. Informacje na temat innych firm, aby je śledzić .. 

W dniu 14 października 1998 r. premier Izraela Netanjahu przedstawił wybraną grupę ludzi międzynarodowego biznesu z najwyższym wyróżnieniem kiedykolwiek przyznanym przez „Państwo Izrael”. Nagrody jubileuszowej, pięćdziesiątej rocznicy izraelskiej niepodległości, prezentuje te osoby i organizacje, które za pośrednictwem swoich inwestycji i stosunków handlowych, zrobiły najwięcej dla wzmocnienia izraelskiej gospodarki.

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego tak wiele firm?

Nasza strategia polega na skoncentrowanej kampanii, gdzie poszczególne Izraelskie firmy są kierowane tam, gdzie to możliwe, zamiast szerokich bojkot całych sklepach. Oznacza to, że podczas gdy jest więcej marek na liście, w rzeczywistości są łatwiejsze do bojkotu. Tak na przykład, podczas gdy B & Q i Homebase są głównymi sprzedawcami izraelskich plastikowych produktów olbrzyma Keter wzywamy do skupionego bojkotu każdej marki powiązanej z  Keter – w obrocie, Lipski Jardin, Allibert, Curver i Contico, zamiast bojkotu kocy z tych sklepów.

Dlaczego niektóre z marek w poprzednim Boycott Israel Campaign brakuje w tej kampanii?

Z biegiem czasu wiele firm rozważyło swoje poparcie dla Izraela, a niektóre wycofały się z Izraela z powodu wielu przyczyn, w tym skumulowanego nacisku opinii publicznej i udziału szerokich mas w poparciu bojkotu. Zmiany te znajdują odzwierciedlenie w nowej karcie.

Disney

Disney, współpracujący z ambasadą Izraela, otrzymał 1,8 miliona dolarów od Izraela w celu promowania Jerozolimy jako stolicy Izraela, na specjalnej wystawie w jej centrum Epcot na Florydzie, strategicznie rozmieszczonej tak, że każdy odwiedzający centrum będzie musiały chodzić po wystawie aby dotrzeć do wyjścia natykając się na reklame. Jerozolima jest nielegalnie okupowanym palestyńskim miastem i zgodnie z prawem międzynarodowym nie może być stolicą Izraela. Wystawa został w końcu usunięty, więc Disney nie jest już na liście bojkot.

Sara Lee

Sara Lee pozbyła się dużego udziału tego giganta tekstylnego Izraela Delta Galil więc wraz z jego dwoma tuzinami  marek wszystkie zostały usunięte z listy bojkotu.

Nokia

Nokia Ventures Organization, które tak mocno zainwestował w Izraelu nie jest już częścią Nokia i nazywa się teraz Ventures Blue Run i ma wielu inwestorów już teraz. Należy pamiętać, że Nokia jest nadal jednym z inwestorów, ale jego udział w Izraelu ma teraz bardziej widoczne niż niezliczonych innych firm technologicznych, które nie są na liście bojkot, więc Nokia został również usunięta z listy.

Arsenal FC

Po wspólnej kampanii, umowa Arsenal Football Club z izraelskiej oferty Turystyki wspierania Izraela jako zespół „przeznaczenia oficjalnym i wyłącznym przekazie ” na swoich cyfrowych łączach (do około 700 milionów widzów w 198 krajach) nie została odnowiona. Następnie, Arsenal FC został usunięty z listy bojkot. Należy pamiętać, że Arsenal wciąż działa ‚Arsenal w Galilei’ projektu szkoleniowego w Izraelu.

Selfridges

Flagowy sklep Selfridges w Londynie był pikietowany w związku z zaopatrywaniem się w gamę produktów w tym Ahawa, a wkrótce bojkot sklepu przyniósł efekt. Więc już nie sprzedaje produktów Morza Martwego Ahava na swojej stronie internetowej, ale to nie ‚peelingów Origins „Zareklamuj Estee Lauder, które zawierają sole z Morza Martwego. W ramach naszej strategii, bardziej zorientowane kampanie bojkotu, gdzie poszczególne marki jak izraelska Ahawa  są ukierunkowane, Selfridges w nie jest na liście bojkot.

Danone

Choć Danone jest nadal na liście bojkot, przeszedł już kilka zmian i stracił niektóre z jego znanych marek, a te nie są już na liście bojkot. Jacob herbatniki są obecnie własnością United Biscuits, HP foods i Lea & Perrins jest obecnie własnością HJ Heinz, i podobnie Galbani i LU Ciastka nie są własnością firmy Danone.

Co to jest karta Boycott Israel i jak mogę dostać?

Boycott Israel karta jest przydatna wielkości karty wykaz firm, które dają wsparcie apartheidu Izraela. Karta przeznaczona jest do praktycznego przechowania w portfelu lub torebce, tak, że kiedy jesteś na zakupach, wiesz, jakie produkty, i których należy unikać.

W ciągu ostatnich 10 lat, w związku z pracami Islamskiej Komisji Praw Człowieka (IHRC), opublikowaliśmy wiele wersji karty bojkotu Izraela. Zaczęliśmy o wielkości karty kredytowej do teraz znane wielkości A7, każda wersja widziała wiele, wiele cykli drukowania, być może z rozkładu całkowitej przekraczającej milion kart na całym świecie. Najnowsza wersja została uruchomiona w dniu 2 grudnia 2011 roku.

karta Boycott

Jeśli chcesz kopii karty dla dystrybucji lokalnej (w swojej społeczności, solidarności grupowej, skorzystaj  aby zamówić bezpłatne karty z telefonu IHRC on (44) 2089044222 (proszę pamiętać, aby dać nam swój adres e-mail, a także załączyć adres pocztowy.

Pod redakcja „NASZA RACJA”

Źródło; Internet, rózne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *