Zdrowa żywność jak się ma do przetworzonej żywności

Amerykańska sieć restauracji fast-food „Chipotle Mexican Grill”, która specjalizuje się w daniach kuchni meksykańskiej takich jak tacos i burritos w swojej misji ma wpisane Food with Integrity, co oznacza, że wspiera małe gospodarstwa rolne i żywność pochodzącą ze zrównoważonych upraw (zdrowa żywność).

Zdrowa żywność w innym świetle

13 najgorszych produktów przetworzonej żywności, której nigdy nie należy kupić, a co dopiero zjeść. Istnieją nowoczesne potrawy, które w znacznym stopniu mogą się przyczynić do twoich problemów zdrowotnych i otyłości. Po prostu należy ich unikać, można zrewolucjonizować swoje jedzenie  zastąpić je zdrowymi produktami i schudnąć. Oto 13 produktów przetworzonej żywności, które zawsze należy starać się unikać bo to nie jest zdrowa żywność:

Zdrowa żywność

1. Kotleciki z kurczaka

Są wszechobecne paluszki, żywność, która wygląda bardzo atrakcyjne i zaspokoić głód można bardzo łatwo. Nie należy ich wybierać nawet jeśli są w sekcji zamrażarek lub podają je w restauracji. Zazwyczaj są one wykonane z bardzo dużej ilości soli, konserwantów oraz tłuszczu więcej niż ktoś potrzebuje i na pewno nie jest to zdrowa żywność.

2. Frytki

Zawierają one bardzo dużą ilość kalorii, tak że jedząc je regularnie możesz zachorować i mieć cukrzycę,  nadwagę i inne kłopoty zdrowotne. Ich odżywcze wartości są również bardzo niskie, ponieważ mają bardzo wielki wpływ na poziom cukru we krwi. Jeśli naprawdę chcesz je upiec dla siebie w domu zrób to bez oleju.

3. Chipsy ziemniaczane i inne smażone przekąski

One podważają twoje wysiłki w celu zmniejszenia masy ciała. Robią to poprzez dodanie dużej ilości soli, kalorii i konserwantów, bez większego znaczenia dla żywienia zawierają włókna, które mogą pomóc w hamowaniu jego trawienie to też nie jest zdrowa żywność.

4. Soda

Są to puste kalorie bez wartości odżywczej. Zawierają one również substancje, które mogą cię skrzywdzić szczególnie wysokie fruktozy syrop kukurydziany, który jest gorszy niż cukier. Udowodniono że może to powodować skoki glukozy we krwi i uszkodzenia komórek wątroby. Gazowany napój przyczynia się do otyłości i wytwarza rozwój  bakteryjnych chorób oraz raka tworząc  środowiska kwaśnego w organizmie to też nie zdrowa żywność.

5. Hot-dogi i inne przetworów z odpadów po ubojowych, mięsnych.

Zdecydowana większość przetworzonych mięs w hot dogach na rynku zawiera mnóstwo sztucznych aromatów, glutaminian sodu, sól, tanie niezdrowe wypełniacze i inne konserwanty. Mięso oddzielone mechanicznie normalnie przetwarzane pod ogromną naciskiem oraz wysoka temperatura tracą swoje wartości odżywcze.

6. Fast-food hamburgery – wyjątkowo nie zdrowa żywność

To jest czynnikiem dużego ryzyka nabycia cukrzycy. To wynika z badania, które zostało przeprowadzone niedawno, a które wykazały, że kobiety, jedzące je w restauracji dwa lub więcej razy w tygodniu, mogą spodziewać się że zachorują wkrótce  na cukrzycę, niż te, które tego nie robią.

7. Słodkie płatki

Płatki śniadaniowe, szczególnie te w jasnych pudełka wykonane obecna w wielu gospodarstwach domowych. Maja one wysoki dodatek cukru, który przyczynia się do rozwoju cukrzycy. Chociaż podobno są dietetyczne. Udowodniono w badaniach że oprócz  wysokiego ryzyka nabycia cukrzycy, te zboża mają bardzo niską zawartość błonnika. Wybieraj zboża, które zapewniają około 5 gramów błonnika i unikaj tych, z dużą ilością cukru.

8. Frytki

Te zawierają dużo tłuszczu i kalorii i są solone, w większości przypadków sprawiają, że są bardziej szkodliwe dla zdrowia. Należy unikać frytek pociętych jak żetony, jak możesz, zawierają dużą ilość kalorii i tłuszczów więcej niż organizm potrzebuje, a kończy się fatalnym w skutkach gromadzeniem w organizmie tłuszczów zwiększają twoją  wagę. Są one główną przyczyną otyłości i wszystkich jego szkodliwych skutków.

9. Granola bars

Ich marketing jest wyjątkowo zwodniczo zachęcający ludzi, aby je kupić. Faktem jest, że mają one bardzo wysokie ilości syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy, HFC, aby były słodkie. W niektóre mają bardzo małe kawałki miodu, ale większość słodyczy pochodzi z HFCS. Czasami są one ładowane z dużą ilością sodu i tłuszczów, co czyni je niezdrowe.

10. -Kupiliśmy ciastka, krakersy, ciastka i babeczki.

Wszystkie te produkty zostały zgrupowane razem, ponieważ ich skutki dla zdrowia są podobne. Poza wysokim poziomem soli i cukrów, ale także zawierają tłuszcze, tran. Tran, tłuszcz dodaje, aby były bardziej opłacalne, ponieważ jest to tańsze niż zdrowe tłuszcze. To także przedłuża ich termin ważności i poprawia ich zewnętrzną strukturę.

11. Spreparowana mrożona herbata i przygotowane mieszanki smakowe mrożonej herbaty.

One są naprawdę kuszące, ponieważ są bardzo proste w użyciu i tanie w produkcji. Są one wykonane z tanich torebek, a następnie przechowywać w lodówce w dzbanku. One nie są tak zdrowe, jak ich przygotowanie może sugerować. Zamiast tego, że są bardzo niezdrowe, ponieważ są one w dużym stopniu obciążone zawartością sztucznych aromatów, syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy i innych cukrów.

12. Margaryna

Jest to alternatywa wobec drogiego masła, które zastępczo jest używana przez bardzo wielu ludzi. Główną wadą jest to, że jest ona pełna tłuszczów, tranu, które są powiązane na wiele sposobów i problemów związanych ze zdrowiem, takich jak otyłość. Zawiera także wolne rodniki, środki konserwujące, środki emulgujące i heksanu. Wszystkie te składniki są szkodliwe dla zdrowia.

13. Popcorn mikrofalowa

Ta żywność jest popularna  wśród Snackers i kinomanów, ale wciąż jest jednym z unhealthiest spożywczych, które można zakupić wszędzie. Zmodyfikowana genetycznie kukurydza wykorzystywana w przygotowaniu popcornu  sprawia, że jest niezdrowa z uwagi na chemikalia konserwujące i przetwarzaną sól. Ponadto, zawiera on dwuacetyl który jest związkiem chemicznym i jest znany jak środek niszczący nasze płuca. Jeśli musisz już jeść popcorn, używaj naturalnych organicznych ziaren (zdrowa żywność), które można przygotować na własnych użytek z wykorzystaniem zdrowych składników, takich jak olej kokosowy z zastosowaniem prawdziwego masła to naturalna zdrowa żywność.

Pod redakcją „NASZA RACJA”

 

Źródła: Internet, różne

 

http://www.zajawkowo.pl/film/8374/zdjecie-hamburgera-z-mcdonalds—tak-to-sie-robi-1/

http://www.zajawkowo.pl/film/9210/afrykanski-hamburger-z-owadow/

http://deser.pl/deser/56,84842,10299900,Potrojny_Whopper_z_serem_z_Burger_King__1250_kilokalorii,,6.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *