Sprawa Eryka Kamińskiego a złodziejskie Banki, łamią Konstytucje: PKO BP, PEKAO SA

Sprawa Eryka Kamińskiego ciąg dalszy protestów. Pod osłoną państwa dzika spekulacja i oszukańcza działalność banków rozwija się w najlepsze, umożliwiając bankom rekordowe zyski i siedmiocyfrowe premie dla prezesów. Bank PKO BP oferuje dziś 4.0% na rachunku oszczędnościowym, dla kwoty od 100.000 do 200.000 zł. Dla niższych wpłat oprocentowanie wynosi 3.5%, co po odjęciu podatku  Belki 8.58%, i odjęciu od tego inflacji 4%, oznacza, że po prostu na tych lokatach tracimy, wręcz dopłacamy bankowi. Na rachunku rozliczeniowym oprocentowanie wynosi 0.01% – to ponury żart. To wszystko się dzieje w majestacie prawa, a bank państwowy po prostu okrada miliony obywateli z ich oszczędności.

To jest dopiero biznes. Ale to nie wszystko wpłacają 100.000 zł na swój rachunek, bank może to cudownie rozmnożyć i wyemitować 900.000 zł pustego pieniądza w formie elektronicznego zapisu. Spróbujcie wydrukować sobie sto złoty i wprowadzić do obiegu, a pójdziesz siedzieć na 25 lat za bezprawną emisje zagrożoną Art.KK. W Polsce wyłączne prawo emisji pieniądza ma Narodowy Bank Polski (NBP). Jest to konstytucyjny przywilej NBP określony w Art. 227 Konstytucji . To jeden ze sposobów w okradania swoich naiwnych klientów drugi prezentujemy poniżej stosowany w banku PEKAO SA. Dzięki temu, że uzurpatorzy wyzyskali nasz błąd co do natury pieniądza, twierdzą że tworzone przez nich impulsy elektroniczne to legalny pieniądz bezgotówkowy, i od tego rzekomo legalnego pieniądza bezgotówkowego wymuszają lichwę. Ta praktyka krajowego systemu bankowego wyczerpuje znamiona oszustwa z art. 286 Kodeksu karnego:Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Prawda jest taka że oni nas oszukują. Żaden bank poza Narodowym Bankiem Polskim nie ma prawa do emisji pieniądza. Pieniądz emitowany przez NBP jest własnością Narodu, służy do ułatwienia wymiany gospodarczej i powinien być wolny od lichwy.

Żaden bank, zwłaszcza prywatny bank, nie ma prawa do tworzenia złotówek, a tym bardziej do wymuszania lichwy za tworzone przez siebie nielegalnie złotówki.

Proces kreacji pieniądza na przykładzie kredytu

1. Podmiot A zaciąga kredyt w wysokości 1000; 2. Bank księguje na koncie podmiotu A 1000 (pasywa), a równocześnie należności od podmiotu A również 1000 (aktywa). Suma bilansowa banku rośnie do 1000 (zarówno aktywa, jak i pasywa); całkowita wartość nominalna pieniędzy w systemie wzrasta do 1000; 3. Podmiot A płaci podmiotowi B 1000 jako rozliczenie transakcji; 4. Bank wyksięgowuje z konta podmiotu A 1000 i księguje 1000 na koncie podmiotu B; 5. Podmiot B płaci podmiotowi C 500 jako rozliczenie transakcji; 6. Bank wyksięgowuje z konta podmiotu B 500 i księguje 500 na koncie podmiotu C; 7. Podmiot C płaci podmiotowi A 100 jako rozliczenie transakcji; 8. Bank wyksięgowuje z konta podmiotu C 100 i księguje 100 na koncie podmiotu A; 9. Podmiot A płaci bankowi 10 jako odsetki; 10. Bank wyksięgowuje z konta podmiotu A 10 i księguje 10 na swoim koncie rozliczeniowym; 11. Podmiot A spłaca bankowi 50 jako ratę kapitałową; 12. Bank wyksięgowuje z konta podmiotu A 50 (pasywa), a równocześnie zmniejsza należności od podmiotu A również o 50 (aktywa). Suma bilansowa banku maleje o 50 do 950 (zarówno aktywa, jak i pasywa); całkowita wartość nominalna pieniędzy w systemie maleje do 950.

W pkt 2 jest wprost napisane że “całkowita wartość nominalna pieniędzy w systemie” wzrasta w wyniku udzielenia kredytu. To jest prawda. To jest właśnie ta kreacja pieniądza bezgotówkowego przez system bankowy.

Nikt inny nie księguje w taki sposób udzielenia pożyczki. Normalny przedsiębiorca (nie-bank) jak udziela pożyczkę to zamienia tylko jeden aktyw (np. gotówkę) na inny aktyw (np. wierzytelności z tytułu pożyczek). W wyniku udzielenia pożyczki przez normalny podmiot niefinansowy nie zwiększa się ani jego suma bilansowa ani ilość pieniądza. Zmienia się tylko rodzaj aktywów.

W pkt 11-12 pokazane jest z kolei jak zmniejsza się ilość pieniądza w systemie w wyniku spłaty kredytu. To jest odwrotny proces od kreacji pieniądza.

Prywatny kartel bankowy decyduje o ilości pieniądza w gospodarce właśnie poprzez regulację salda pomiędzy udzielanymi kredytami (pożyczkami) a spłacanymi kredytami. Jeśli nie udziela się nowych kredytów albo udziela się ich mało to wtedy spada ilość pieniądza w gospodarce. Z tym zjawiskiem mamy teraz do czynienia nazwanym kryzysem.

Ciąg dalszy protestów Eryka Kamińskiego/Antykleryk/ obywatela USA weterana Armii Amerykańskiej polskiego pochodzenia mieszkającego obecnie w Warszawie przed bankiem PEKAO SA w Łodzi na ul. Kościuszki odbyła się kolejna pikieta informująca mieszkańców i klientów banku o oszustwach dokonywanych na złożonych depozytach, bezprawnych operacjach, przewalutowania ze stratą dla klienta, dokonywanych samowolnie przez ten oszukańczy moloch zarządzany przez bezczelnych makaroniarzy. Wielu klientów i mieszkańców Łodzi solidaryzowało się z Erykiem przyznając mu racje w jego proteście twierdząc że są regularnie oszukiwani na małe kwoty ukrywane jako manipulacyjne opłaty lub wzięte z sufitu i po spłacie kredytu zamierzają zrezygnować z usług tego nierzetelnego banku.

Przypominamy że Eryk wielokrotnie wzywał PEKAO S.A. do ich zwrotu wraz z odsetkami i wypłaceniem odszkodowania ale bez skutku. Eryk, jeździ po kraju organizując protesty przed placówkami banku do skutku. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Warszawie pierwsze posiedzenie już w dniu 28. 09.br  oraz Kancelarii Adwokackiej w Nowym Yorku.

Eryka Kamińskiego Protest Przed Bankiem   Bank zamiast zwrócić przywłaszczone pieniądze i przeprosić klienta – grozi mu w pismach, nasyłają Policje i Straż Miejską !!! /odsyłam na str.internetową: www.eric-kaminski.com po szczegóły/oszukanych, okradzionych, zniszczonych psychicznie i fizycznie przez banki w Polsce jest wielu, wejdźcie na stronę www.niepokonani.pl, którzy pomagają mu w proteście.  Wspólnie z Erykiem przeprowadziliśmy pikiety w Poznaniu, Gorzowie Wlkp., Łodzi. Zgłosiło się wielu oszukanych do współpracy w ujawnieniu kolejnych szwindli tego banku. Protest Bank PEKAO S.A. jest jedynym bankiem, który ma podpisaną umowę z Departamentem Stanu USA na obsługę transakcji pomiędzy Polską a USA . Okradają obywateli USA i Kanady bo tacy się zgłosi podczas pikiety robi nam wstyd pod szyldem banku polskiego. Ta arogancja i szwindel jedno ma źródło…. nie wiem czemu ale zaleciało mi koszerna pizzą.   Gołym okiem widać jak finanse trzymane przez obywateli na rachunkach bankowych są wykorzystywane przeciwko tymże obywatelom. Bank się bogaci ty biedniejesz. To jest państwo obywatelskie (złodziejskie)???!!!

Niepokonani

Apelujemy do czytelników i społeczeństwa SPRAWDZAJCIE stan swoich finansów w bankach, patrzcie im na ręce i nie pozwólcie by spotkało Was to samo, co wielu przed wami, a od złodziei uciekajcie jak najdalej!!! Wspomagajcie Eryka Kamińskiego i Leszka Kopczyńskiego wstępujcie do Stowarzyszenia „Niepokonani2012, albowiem to stowarzyszenie daje nadzieje na wsparcie w walce z nieuczciwymi bankami, urzędnikami skarbówki, komornikami plagą bez nadzoru i kontroli wymiaru sprawiedliwości. Pomogło już wielu i wam pomoże. Wspomóżmy w ich walce psychicznie i mentalnie oraz finansowo dla nich to dużo znaczy, a my skorzystamy z ich doświadczenia, gdyż ONI przecierają szlak walki z zalegalizowanym złodziejstwem i oszustwem w tym kraju gdzie rządzi reżim postkomunistyczny. A na czele banków stoją zwykli bandyci chronieni przez sądy i prokuraturę. Przyjdzie taki czas że wszystkich rozliczymy, szykują się procesy przeciwko pracownikom sądów, prokuratury, Urzędów Skarbowych, komorników. Proces jest powolny ale wiele już się zakończyło wyrokami skazującymi oraz przepadkiem mienia na rzecz poszkodowanych, kolejne są w trakcie. Potrzeba środków, wykwalifikowanych wolontariuszy to ogrom pracy, który przekracza nasze skromne możliwości. Zachęcam wszystkich pokrzywdzonych do wstępowania w szeregi Stowarzyszenia i uczestnictwa w spotkaniach, które maja charakter informacyjny i szkoleniowy jak należycie walczyć z nieuczciwością urzędników państwowych, jak właściwie zabezpieczyć swój majątek przed rabunkiem komorników. Żyjemy w okupowanym kraju w którym rządzi reżim, struktury powiązanej z żydo-masonerią, który metodycznie niszczy nam kraj na pierwszy ogień poszła gospodarka, a teraz struktury państwa opanowali zwykli bandyci. Kraj jest wyniszczany poprzez gigantyczny rabunek, przywłaszczenie dobra narodowego zwanego prywatyzacją oraz naszych podatków wyprowadzanych za pośrednictwem banków komercyjnych, fikcyjnych firm fundacji na zagraniczne rachunki. Opisane szczegółowo w książce pt. „Piąty Rozbiór Polski” Henryka Pająka.

 RaptularzPrzyłącz się do protestów przeciwko oszustom bankowym wyślij nam swoja historie opublikujemy na stronach www.racjapolskiejlewicy.pl   przyjedziemy z kamerą. Materiały wysyłaj na e-mail: ryszard.racjapl@wp.pl . Skomentuj wydarzenia na FB „NASZA RACJA”

 https://www.facebook.com/BiuletynNaszaRacja

Pierwsze w Polsce pismo wydawane przez poszkodowanych przez Państwo. Prenumerując Raptularz będziecie państwo mieli wyjątkową okazje aby być na bieżąco informowani o działaniach Ruchu Społecznego NIEPOKONANI 2012 oraz o sytuacji środowiska osób poszkodowanych przez instytucje państwowe. „Przywrócić sprawiedliwość” to nie slogan, to palącą potrzeba polskiego społeczeństwa.

Pod Redakcja „NASZA RACJA” TV RACJA

Źródło: Internet, archiwum RACJA PL, różne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *