Rada Europy odrzuca wniosek Żydówki przeciwko narodowcom.

Rada Europy odrzuciła protesty deputowanej włoskiego parlamentu Fiammy Nirenstein. Żydówka reprezentująca centroprawicowy Lud Wolności, chciała aby z prac Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy wykluczyć nacjonalistów z Grecji i Węgier.

Fiammy NirensteinFiamma Nirenstein twierdziła, że w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy, nie powinny znajdować się osoby które nie przestrzegają „europejskich wartości”, takich jak demokracja i „tolerancja”, które mają być w założeniu promowane przez Radę. Dlatego domagała się usunięcia z tego organu, greckiej nacjonalistki Eleni Zaroulii ze Złotego Świtu (Hrisi Avgi) oraz Tamása Gaudi-Nagy’ego z węgierskiego Jobbiku. Nirenstein powoływała się oczywiście na swoje żydowskie pochodzenie, argumentując że oba ugrupowania są „antysemickie” i „rasistowskie”.

Przedstawiciele Rady Europy odrzucili jednak wniosek przedstawicieli centroprawicy, argumentując to postępowanie, demokratycznym mandatem Greczynki i Węgra uzyskanym dzięki ich wyborcom. Rada podkreśliła, iż różnice zdań powinny być weryfikowane w procesie demokratycznym. Podobną linię obrony przed członkami RE zajmującymi się sprawą, zajął Gaudi-Nagy zauważając, iż wniosek posłanki podkreślającej swoją miłość do Izraela, jest niebezpieczny dla wolności słowa i oznacza kwestionowanie demokratycznego wyboru. Węgierski poseł dodał, że są w Europie osoby które nie mogą stawić faktu, że ktoś może mieć odmienne zdanie na tematy społeczne i polityczne, od ich „jedynie słusznych” działań i poglądów. Domaganie się obrony praw człowieka w Palestynie i sprzeciw wobec czerpania dochodów z Holocaustu, jest natomiast obwieszczane „antysemityzmem”.

Podobnego zdania jest grecki Złoty Świt. Ugrupowanie twierdzi, że jego członkini Eleni Zaroulii, „zwróciła na siebie uwagę międzynarodowego syjonizmu”, co potwierdza słuszność walki greckich nacjonalistów, kroczących na przekór wrogom kraju z ideą hellenizmu na sztandarach.

Źródła: Kuruc.info / Politics.hu / Złoty Świt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *