Wieści z Ciemnogrodu!

Czyli jak media głównego nurtu skutecznie dezinformują społeczeństwo: Marihuana bardziej szkodliwa niż alkohol – czyli co Polacy wiedzą o marihuanie.

Centrum badawcze TNS Polska przeprowadziło w październiku badanie na temat tego co Polacy sądzą o marihuanie. Wyniki chociaż smutne, nie wydają się zaskakujące. 40% badanych stwierdziło, że marihuana jest bardziej szkodliwa niż alkohol.

tabelaLegalizować czy nie?

Aż 75% badanych Polaków uważa, że powinno się zakazać używania wszelkich narkotyków. 19% jest za legalizacją marihuany, a 2% chce zalegalizować wszelkie narkotyki. Mimo tego, że legalizacji marihuany chce zaledwie 19% badanych to i tak jest to lepszy wynik niż w 2008 roku, kiedy to podczas  podobnego badania za legalizacją konopi było 15%.

Szkodliwa marihuana

Również jeśli chodzi o przekonania na temat szkodliwości marihuany, sprawa nie wygląda zbyt wesoło. 40% badanych uważa, że zielony listek szkodzi bardziej niż alkohol, a 30%, że ich szkodliwość jest na takim samym poziomie. Cóż można o tym powiedzieć. Ciemnogród.
Pomimo częstych wypowiedzi ekspertów oraz ogólnodostępnych badań na ten temat, zaledwie 13% badanych stwierdziło, że marihuana szkodzi mniej.
16% odpowiedziało – „trudno powiedzieć”.

Zakazywać lecz nie karać

Pomimo tego, że 75% badanych chce zakazać używania narkotyków, to aż 73% uważa, że kara więzienia za posiadanie skręta jest zbyt surowa. Skoro trzeba zakazać, ale nie wsadzać do więzienia, to co zrobić z palaczami? Może edukować… społeczeństwo i poczekać, aż zmienią zdanie co do karania?
Mimo wszystko 21% badanych nadal chętnie widziało by nas za kratkami z lolkiem w ustach, a 6% nie ma zdania na ten temat.

Czy możemy posiadać legalnie jointa? Oczywiście

Ku zdziwieniu chyba wszystkich 43% ankietowanych myśli, że posiadanie niewielkich ilości marihuany jest w Polsce legalne. Czyżby marihuana była tak popularna i zarazem naturalna wśród Polaków, że nie zdają oni sobie sprawy z jej nielegalności? A może wszechobecna propaganda Wolnych Konopi i ogromne, kolorowe marsze prolegalizacyjne przyniosły inny efekt od oczekiwanego i zamiast edukować, wpędziły część społeczeństwa w przekonanie, że to wszystko to jednak wiwat na cześć legalnej już konopi.

Wniosek? Edukować! Nie tylko palaczy, ale całe społeczeństwo. Matura z konopi jak na razie oblana.

Źródło: http://cnbs.pl/wiadomosci/polska/marihuana-bardziej-szkodliwa-niz-alkohol-czyli-co-polacy-wiedza-o-marihuanie-1551

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *