Drogie Koleżanki, Koledzy i Sympatycy RACJA PL.

W związku z nasilającymi się sygnałami o kontaktowaniu się Sekretarza Generalnego Partii – pana Dariusza Lekkiego z członkami i sympatykami RACJA PL, pragnę Państwa uspokoić.

Członkostwo w Partii, czy działanie na jej rzecz nie są podstawą do wyciągania odpowiedzialności karnej względem kogokolwiek. Nie wiem, co powoduje kolegą Dariuszem, ale nie pozwolimy, by swoim zachowaniem dezorganizował pracę lokalnych struktur i zastraszał działaczy. Jeśli czujecie się Państwo zastraszeni, proszę o kontakt ze mną, rozwieje wasze wątpliwości i obawy. W myśl polskiego prawa stosowanie gróźb jest karalne.

Jeśli ktokolwiek poczuł się nimi dotknięty, pomogę mu zorganizować pomoc prawną. Dariusz Lekki, Sekretarz Generalny, zamieszcza nieprawdziwe informacje w komentarzach na stronie Internetowej RACJA PL oraz na stronach portali społecznościowych, zamieszcza je samowolnie poza jakąkolwiek kontrolą, bez mojej zgody, ale przy akceptacji posła Jan Cedzyńskiego i wiceprzewodniczącego Ziemowita Bujko, po nieudanym przejęciu kierownictwa w naszej Partii oraz próbie włamania się na naszą stronę Internetową.

Dariusz Lekki nie jest uprawniony do zamieszczania lub interpretowania oficjalnych stanowisk i nie reprezentuje RACJA PL. Jedyną osobą do wypowiadania się w imieniu Rady Krajowej jest przewodniczący RACJA PL.

Dariusz Lekki postanowił przyłączyć się do grupy lobbystów na rzecz przyłączenia się i podporządkowania RACJI PL Januszowi Palikotowi, na co nie ma naszej zgody. Niszczy w sposób bezmyślny wizerunek i zaufanie oraz popularność RACJA PL, wypracowane w ciągu 10. lat istnienia Partii. Będziemy się jeszcze zmagać z jego niesubordynacją do czasu pozbawienia go tak prestiżowego stanowiska – Sekretarza Generalnego, na zbliżającej się Konwencji.
Wszystko co Dariusz Lekki i poseł Cedzyński publikują na stronach oraz portalach internetowych jest dementowane i portale zostały zobligowane do zamieszczania sprostowań, czym ośmieszyły swoją wiarygodność. Bowiem bez sprawdzenia podawanych im faktów i skonfrontowania ich ze Statutem Partii zamieszczały nieprawdziwe informacje o moim rzekomym odwołaniu.
Wściekłość i bezmyślność tego działania obliczona była na dyskredytację naszej odrębności i niezależności w momencie odcięcia się od działań Ruchu Palikota, z którym RACJI PL jest zupełnie nie po drodze, po zawodzie jaki Ruch Palikota i jego lider sprawili naszym Wyborcom.
Dopóki jestem na straży naszych ideałów nie zawiedziemy powiększającej się rzeszy naszych sympatyków, upatrujących w naszej ideowej Partii jedynego reprezentanta swoich oczekiwań i gwaranta zmian społecznych, w czym RACJA PL nigdy Ich nie zawiodła.

Ryszard Dąbrowski przewodniczący RACJA PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *