„Komu koryto?”

W środę 30 stycznia br. odbył się kolejny happening partii Janusza Palikota. Tym razem opinii publicznej zaprezentował się Ruch Młodych z Torunia, który przykładem swego przywódcy poważny problem sprowadził do poziomu kabaretu. Młodzi działacze postanowili napiętnować Wicemarszałka Wenderlicha za wzięcie nagrody w wysokości 40tys zł wręczając mu „koryto obfitości”.

W ich opinii to niewłaściwe brać tak duże pieniądze w dobie kryzysu, i co najważniejsze polityki nie powinno uprawiać się dla pieniędzy, ale jest to rodzaj służby narodowi. Jestem zdziwiona wybiórczym oburzeniem Ruchu Młodych, którzy piętnując Marszałka zapomnieli jednocześnie, że przedstawicielka ich partii, również nie odmówiła przyjecia nagrody. Dopiero po wybuchu afery, nieporadnych próbach załagodzenia faktu uczestnictwa w niej pani Nowickiej, postanowiła ona część tej kwoty oddać. Koledzy pani Marszałek czuli się oburzeni i zniesmaczeni przyjęciem nagrody i zarzucali jej postępowanie niezgodne z programem partii.

Pokutą dla Wandy Nowickiej miało być ustąpienie z funkcji wicemarszałka. Pojawiła się realna groźba utraty jednej z dwóch posłanek Ruchu, oraz znaczącego spadku poparcia u żeńskiej części elektoratu. Klub postanowił zaoferować Posłance start z pierwszego miejsca „wchodzącej” do Europarlamentu listy.

W przypadku uzyskania mandatu europosła pozwoliłoby to odwołanej Marszałkini pobierać miesięczne uposażenie w wysokości zachowanej nagrody i zabawę w politykę cztery lata dłużej. Przykrym jest fakt, że Ruch Młodych zapożyczając słownictwo od posła Artura  Dębskiego zgubiło przesłanie jego wypowiedzi. Z pewnością wpływa to negatywnie na wizerunek całej partii, ale mnie to jakoś specjalnie nie martwi.

 

Małgorzata Sowa

Grafika i Rysunki, Źródło: Internet ( różne) w tym Galeria Autorska Andrzeja Mleczko

Autor: Andrzej Mleczko, grafika i rysunki.
Publikacja zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z 1994 r. z późniejszymi zmianami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *