Szanowni Państwo!

Pierwsze swoje słowa muszę skierować do Władz Krajowych, członków oraz sympatyków RACJA PL.

Ne ukrywam, że propozycja przewodniczącego – Ryszarda Dąbrowskiego, abym pełnił w Partii obowiązki rzecznika prasowego, bardzo mnie zaskoczyła. Wszak nigdy nie ukrywałem, że wstąpiłem w jej szeregi, aby odnowić oblicze ziemi, z której wyszedł Karol Wojtyła. Ziemi splugawionej kłamstwem, nepotyzmem oraz korupcją w kręgach lokalnych władz samorządowych i nie tylko…

Zaufałem, bo w RACJA Polskiej Lewicy upatrywałem drogi prawdy i rzetelnego rozliczenia wszystkich tych nieprawidłowości, wszak one, czynione tu w Wadowicach na gminnym budżecie, stanowią podstawę ludzkich krzywd i tragedii oraz degradacji regionu, starannie legitymizowanych przez organy ścigania i przy pełnej aprobacie kościelnych urzędników…
I dla tych samych wartości przyjąłem propozycję Przewodniczącego. Bowiem nie mogę milczeć, kiedy propagowane przeze mnie wartości naszej Partii w Wadowicach, deptane są przez czołowych jej przedstawicieli, do których zaliczam wiceprzewodniczącego RACJA PL i posła na Sejm RP – Jana Cedzyńskiego…

Głosującego w Sejmie, lekceważąc idee Partii, stanowisko Rady Krajowej i wolę większości polskich rodzin – ale za to zgodnie z wolą Janusza Palikota – za podniesieniem wieku emerytalnego Polaków do 67. roku życia.

Takie zachowanie Posła większość szeregowych członków Partii traktuje, jako zdradę… Zdradę Partii, zdradę jej programu, zdradę społeczeństwa, które naszej Partii zaufało!

Do dzisiaj brzmią mi w uszach słowa nieżyjącego już ministra pracy – pana Jacka Kuronia, który publicznie ujawnił, że „… każdy przeciętny Polak 17. lat płaci na swoją emeryturę, a jest na tej emeryturze średnio 3 lata”

Zapytana przeze mnie, podczas wadowickiego spotkania posłanka Ruchu Palikota – Anna Grodzka, co z tymi pieniędzmi się stało? – bez zastanowienia odpowiedziała: „… zostały przejedzone!”.
Trudno jest, więc zaprzeczyć, że posłowie, którzy głosowali za podniesieniem wieku emerytalnego – w tym poseł Jan Cedzyński – podnieśli wyłącznie kwoty, które będzie przejadał rząd Donalda Tuska z Januszem Palikotem pospołu… Bo każdy przeciętny Polak będzie teraz płacił na swoją emeryturę około 21, może 22 lata? (wiek emerytalny mężczyzn podniesiono o dwa lata, kobiet – o 7-lat) a emerytury… nie dożyje!
I nie jest to tylko moje stanowisko. Wszak jest ono zbieżne ze spadkiem politycznych notowań w polskim społeczeństwie ugrupowania Janusza Palikota – szefa partii i Posła, który zaraz po wejściu swojego Ruchu w sejmowe ławy zapomniał nie tylko o łączących Go z RACJĄ PL umowach, ale też o obietnicach danych Wyborcom obydwu partii!

Społeczeństwo nie tylko nie zapomina, ale też nie daje przyzwolenia na oszustwa polityczne!

I od tych także RACJA Polskiej Lewicy musi się odciąć!

Nawet kosztem utraty sejmowego mandatu!

Jeżeli posłowi Janowi Cedzyńskiemu bliżej do Janusza Palikota, a nie do programu swojej macierzystej Partii, decyzji Rady Krajowej oraz Wyborców, którzy oddając głos na przedstawiciela RACJI PL oczekiwali uczciwości, przejrzystości, rzetelności oraz obrony ich interesów, niech odejdzie w bliskie Mu ideowo szeregi, a nie demoralizuje naszych członków!

M.in. polityczną korupcją, której nie dementuje, kiedy Janusz Palikot rozpowszechnia nieprawdę, jakoby RACJA PL tworzyła sojusz polityczno-wyborczy z Ruchem Janusza Palikota, z którą to rzekomo będzie tworzyć centrolewice!

Dlatego wyręczając posła Jana, Cedzyńskiego, na zakończenie swojego pierwszego wystąpienia tę fałszywą tezę posła Janusza Palikota w całości dementuję.

Edward Wyroba – rzecznik prasowy RACJA PL.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *