Stefan (Szechter) Michnik, MORDERCA !!!

Sądowy morderca pobierający emeryturę z ZUS w wysokości 5000 zł miesięcznie zadekował się w Szwecji i mieszka tam od 1968 roku.

MORDERCA! Pod takim hasłem w dniu 16.12.2012 Skandynawska młodzież zebrała się przed domem Michnika w Szwecji, aby kolejny już raz wyliczyć mu jego zbrodnie na Polakach.

Szwedzcy nacjonaliści z organizacji Nordisk Ungdom manifestowali w niedzielę pod domem Stefana Michnika w Uppsali. Stalinowski oprawca i brat redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” wiedzie tam spokojne życie, nie ponosząc konsekwencji za swoją działalność w czasach PRL.

Nacjonaliści zorganizowali, więc akcję pod jego domem, wyraźnie mówiąc, że Polacy mają w Szwecji przyjaciół, którzy zawsze będą walczyli o wolność i nie pozwolą, aby komunistyczny sędzia wiódł dalej swoje spokojne życie na koszt podatników z Polski.

Przypomnimy jego karierę w strukturach sadownictwa polskiego i zarzuty kierowane przeciwko niemu

Stefan Michnik (1929 – )

Kapitan Wojska Polskiego, oskarżany o zbrodnie stalinowskie sędzia i adwokat, informator i rezydent Informacji Wojskowej. Syn Heleny i przyrodni brat Adama Michnika. Ma on na koncie kilkanaście wyroków śmierci wydanych w sfingowanych procesach, m.in. wobec żołnierzy przedwojennego Wojska Polskiego. – U boku doświadczonych, starszych wiekiem sędziów Stefan Michnik składał w latach 1951-1953 podpisy pod 20- stoma wyrokami śmierci:

 

Stefan Michnik, brat obecnego redaktora naczelnego “Gazety Wyborczej” Adama Michnika, błyskawicznie awansował w wieku zaledwie 27 lat do rangi kapitana, mimo że nie posiadał matury. “Zasłużył się” tak swą gorliwością w sfabrykowanych procesach politycznych.

Już, jako podporucznik był sędzią wydającym wyroki w sfabrykowanych procesach mjr. Zefiryna Machalli, płk. Maksymiliana Chojeckiego, mjr. Jerzego Lewandowskiego, płk. Stanisława Weckiego, mjr. Zenona Tarasiewicza, ppłk. Romualda Sidorskiego, ppłk. Aleksandra Kowalskiego. 10 stycznia, 1952 r. stracono w wieku 37 lat skazanego na śmierć przez S. Michnika mjr. Z. Machallę (został zrehabilitowany pośmiertnie 4 maja 1956 r.) . 8 grudnia 1954 r. zmarł w niecały miesiąc po udzieleniu mu przerwy w wykonaniu kary więzienia skazany przez Michnika na karę 13 lat więzienia płk. Stanisław Wecki. Na szczęście nie wykonano wyroków śmierci na skazanych przez S. Michnika na śmierć płk. M. Chojeckim i mjr. J. Lewandowskim. W 1951 r. został stracony z wyroku S. Michnika mjr Karol Sęk (w procesie podlaskiego NSZ). W tym samym procesie podlaskiego NSZ Michnik wydał jeszcze dwa wyroki śmierci: jeden wykonano (na Stanisławie Okunińskim), inny (na Tadeuszu Moniuszce) złagodzono na dożywocie. Skazał płk. Stanisława Weckiego wykładowcę Akademii Sztabu Generalnego (13 lat więzienia, zmarł torturowany, pośmiertnie zrehabilitowany). Skazał płk. Romualda Sidorskiego redaktora naczelnego Przeglądu Kwatermistrzowskiego (12 lat więzienia, zmarł wskutek złego stanu zdrowia, pośmiertnie zrehabilitowany). Skazał por. Andrzeja Czajkowskiego, w którego egzekucji uczestniczył.

 

W “Życiu” z 11 lutego 1999 r. pisano, że według informacji redakcji S. Michnik wydał około 20 wyroków śmierci w procesach politycznych.

A swoją drogą, ciekawe, w jaki sposób kieresowski IPN wycofał się po cichu, rakiem, z szumnie zapowiedzianej obietnicy wystąpienia do Szwecji o ekstradycję Stefana Michnika.

Prof. Witold Kulesza, ówczesny szef pionu śledczego  IPN, szumnie zapowiadał, że Instytut Pamięci Narodowej będzie się domagał ekstradycji Stefana Michnika. Ciekawe, jakie to względy (czyżby troska o to, żeby nie osłabiać “autorytetu” Adama Michnika?) Zdecydowały o wycofaniu się z tej zapowiedzi? Warto przy tym zapytać, dlaczego kieresowskim władzom IPN zabrakło elementarnej uczciwości i odwagi do publicznego poinformowania o motywach wycofania się z zapowiedzianych żądań ekstradycji S. Michnika? Nawet nie zabrano mu emerytury, opłacamy całe stado katów chowających się przed naszym wymiarem sprawiedliwości.

 

Policja poinformowała Stefana Michnika (pierwszy z lewej), że udzielono zezwolenia na przeprowadzenie manifestacji. Michnik odmówił rozmowy z dziennikarzami.

 

 

 

 

 

Źródło:  http://nordiskungdom.se/ Nowa Gazeta Polska nr 8-2001 Stockholm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *