X rocznica RACJA PL – obchody święta w Katowicach

W sobotę, 04 sierpnia 2012 roku, pod pomnikiem Powstańców Śląskich w Katowicach odbyła się manifestacja RACJI Polskiej Lewicy, będąca protestem przeciwko podpisaniu hańbiącej dla Polski umowy z Watykanem, konkordatu. To już 19 rocznica okradania naszego państwa na podstawie wadliwej prawnie umowy ratyfikowanej przez Aleksandra Kwaśniewskiego. Manifestacja ta zbiegła się z 10 leciem powstania RACJI, podczas której podsumowano 10 lat funkcjonowania partii na polskiej scenie politycznej. Wzięli w niej udział działacze z całego kraju oraz zaproszeni goście, RUCH Palikota Monika Mike, SLD radny Marek Szczerbowski, Adam Południak sekretarz rady miejskiej i Partii Kobiet Annę Malik – Wiceprzewodniczącą Regionu Śląskiego Partii Kobiet oraz Barbarę Kaczyńską – Sekretarz Regionu Śląskiego tej partii oraz liczne grono naszych sympatyków.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że umowa ta, podpisana przez rząd Hanny Suchockiej, dożywotniego konsula przy Watykanie, nałożyła na nasz kraj i na samych Polaków szereg obowiązków, a jej wykonanie powoduje obciążenie krajowego budżetu w wysokości około 13. miliardów złotych rocznie! Strona watykańska zagwarantowała sobie tą jednostronną umową wiele przywilejów, których nie mają inne wyznania i Kościoły działające na terenie Polski.

Tym barbarzyńskim w cywilizowanym świecie dokumentem, usankcjonowano m.in. wprowadzoną wcześniej w nielegalny sposób do szkół i przedszkoli naukę religii, finansowaną z naszych wspólnych podatków oraz szeroką rzeszę kapelanów, nie tylko we wszystkich służbach mundurowych, mianowanych w sposób zabroniony przez prawo do wysokich stopni oficerskich… Oczywiście, też dla wyższego wynagrodzenia obciążającego budżet Państwa.

Gospodarzem obchodów 10 rocznicy powstania naszej partii była organizacja Śląska, która wzorowo wywiązała się z powierzonego zadania. Po wprowadzeniu przez sekretarza generalnego Dariusza Lekki głos zabrał przewodniczący RACJA PL Ryszard Dąbrowski, który w swoim przemówieniu odniósł się do konsekwencji które ponosi nasze państwo w związku z usankcjonowaniu bezprawia prze kolejne rządy jakim jest Konkordat. Przedstawił dokonania i osiągnięcia scharakteryzował kim jesteśmy i jakich wartości bronimy i do czego zmierzamy. Ziemowit Bujko wiceprzewodniczący RACJA PL w dużym skrócie przedstawiła historię powstania i działalność w okresie 10 lat. Po nim głos zabrała Barbara Kaczyńska Sekretarz Regionu Śląskiego Partii Kobiet. , która przedstawiła dokonania na polu, walki o zrównanie prawa kobiet. Wypowiadali się działacze Śląskiej RACJI PL Ryszard Pawłowski oraz Stanisław Błąkała z Małopolskiej RACJI PL.

Część oficjalną zakończono złożeniem kwiatów w hołdzie Powstańcom Śląskim, dodam, że też zhańbionych przez obecne władze, tabliczką „Katyń 1940 – 2010” – na upamiętniającym Ich samych i Ich powstańczy trud pomniku.

Ciąg dalszy miał miejsce w katowickiej siedzibie RACJI Polskiej Lewicy. Tam obok jubileuszowej kawy i obiadu, odbyło się również jubileuszowe posiedzenie Rady Krajowej RACJI PL, podczas którego odznaką 10 – lecia RACJI Polskiej Lewicy uhonorowano działaczy będących w partii od samego jej początku.
Rada Krajowa przyjęła też dwa stanowiska polityczne odnośnie zaprzestania finansowania misjonarzy Kościołów i Związków Wyznaniowych z budżetu Państwa oraz wystosuje protest przeciwko zaproszeni u do wizyty w Polsce, złożonego przez prezydenta RP Bronisław Komorowskiego namiestnikowi Boga zatrudnionego na etacie Papieża Benedykta XVI nazisty, byłego członka ludobójczych formacji Hitlerjugend i SS. Przedstawiono projekt programu nadający kierunki do dalszych działań RACJI PL i jej członków, dla dobra Polski i Polaków! Pracy trudnej, ale nie niemożliwej, którą prawdopodobnie już w najbliższych miesiącach poddamy ocenie… I to nie tylko mieszkańcom w Kraju!

Przewodniczący Ryszard Dąbrowski RACJA PL, Katowice 04.08.2012 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *