RACJA PL i RP – kolejne spotkanie robocze

18 lipca br., w wadowickiej siedzibie Racji Polskiej Lewicy, odbyło się kolejne robocze spotkanie władz Racji PL z przedstawicielami Ruch Palikota z Okręgu Wyborczego nr 12. W spotkaniu obok Przewodniczącego Racji Polskiej Lewicy – Ryszarda Dąbrowskiego oraz posła na Sejm RP z Ruchu Palikota – Łukasza Gibały, uczestniczyli przedstawiciele obydwu partii z Wadowic, Oświęcimia, Chrzanowa oraz Trzebini.
W rozmowach skupiono się na obecnych problemach politycznych w kraju oraz nie mniej ważnych problemach mieszańców w gminach i powiatach reprezentowanych przez uczestników spotkania.

Znaczną część czasu poświęcono na zapoznanie przewodniczącego Ryszarda Dąbrowskiego oraz posła Łukasza Gibały, z nadużywaniem władzy przez samorządowców wadowickiej gminy. Panowie nie tylko byli zbulwersowani zobrazowaną im obecną sytuacją w naszej gminie, ale też zapowiedzieli szybką interwencję w tych sprawach na szczeblu sejmowym i rządowym oraz w Prokuraturze Generalnej, w sprawie negatywnej, obrażającej Konstytucję RP oraz ustawę o prokuraturze, postawy Prokuratora Rejonowego z Wadowic.
Omówiono także program dalszej współpracy ze wszystkimi środowiskami niosącymi patriotyzm w sercach a nie na ustach, fałszywych sztandarach i banerach wywieszonych na… ratuszu!

Szefowie struktur powiatowych obydwu partii przyjęli także plan dalszej współpracy, tożsamej z celami Racji Polskiej Lewicy i Ruchu Palikota, do których obydwa ugrupowania zaliczają m.in. jawność życia publicznego, prawość i uczciwość rządzących, sprawiedliwość, zwłaszcza społeczną, wolność słowa, sumienia i wyznania, równość obywateli wobec prawa oraz konstytucyjny porządek prawny, zwłaszcza w działaniach wszystkich organów władzy i organów ścigania. Na koniec uzgodniono, że kolejne spotkanie przedstawicieli obydwu ugrupowań odbędzie się jeszcze w okresie wakacyjnym.

W najbliższym czasie poinformuję Państwa o terminie spotkania posła Łukasza Gibały z mieszkańcami Wadowic, gdzie każdy będzie mógł przyjść, porozmawiać i przedstawić Posłowi swoje problemy, zwłaszcza te z organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości, z którymi sam nie może sobie poradzić.

Edward Wyroba – przewodniczący powiatowych struktur Racji PL w Wadowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *