Na spotkaniu w Gorzowie

W dniu 23.06 br. odbył się Zjazd Wojewódzki RACJA PL, spotkaniu odbyło się w Gorzowie Wielkopolskim w lokalu RUCHU Palikota dzięki uprzejmości posła. Na zjeździe byli obecni członkowie z Zielonej Góry, Gubina i Gorzowa Wielkopolskiego oraz terenu województwa lubuskiego, członków reprezentujących Koła Miejskie i Powiatowe oraz sympatycy i kandydaci do partii. Sekretarz Wojewódzki Czesława Król zdała relację z działalności Rady Wojewódzkiej RACJA PL w br., oprócz bieżących spraw partyjnych w szczególności omówiono sprawę Ustawy dotyczącą Rodzinnych Ogródków Działkowych. Po rezygnacji Czesławy Król ze stanowiska, wybrano nowego Sekretarza Wojewódzkiego, którym został Maciej Kuczyński.

Kandydaci do partii zadawali pytania przewodniczącemu, dlaczego RACJA PL uczestniczy w marszu ateistów i że ludzi wierzących razi nasz antyklerykalizm i z tego powodu mają dylemat odnośnie wstąpienia w nasze szeregi, wywiązała się gorąca dyskusja. Przewodniczący wyjaśnił że RACJA PL walczy o świeckie i niezależne od wpływu Watykańskiego państwa na politykę i gospodarkę naszego kraju, że nie możemy liczyć na poprawę losu zatrudniony, którzy otrzymują głodowe pensje przy rosnącym bezrobociu, a Kościół z budżetu rokrocznie pozyskuje 14 miliardów. Zamiast rozdawać ziemie Kościołowi należy obdarować naszych bezrobotnych obywateli, którzy mają pierwszeństwo przed funkcjonariuszami Kościoła, którzy sami nie uprawiają ziemi ale wyłudzają dotacje z Unii Europejskiej, chcemy żeby to wierni utrzymywali swoich kapłanów. RACJA PL popiera wszystkie ruchy dążące do rozdziału państwa od Kościoła i wiele osób zaczyna rozumieć nasze intencje. Bez rozdziału nie zbudujemy świeckiego nowoczesnego państwa.

Następne zebranie wojewódzkie zgodnie z naszym harmonogramem odbędzie się w Zielonej Górze w drugiej połowie roku. Omówiono też propozycje otwarcia na terenie Województwa Lubuskiego nowych biur dla powstających nowych Kół Powiatowych w Świebodzinie i Zbąszynku oraz Babimoście w celu poszerzenia elektoratu i naboru nowych członków, a przede wszystkim propagowania naszego programu wśród naszych wyborców i sympatyków.

Teraz zarówno w Gorzowie Wlkp. Jak w Zielonej Górze i w Gubinie spotkania odbywają się cyklicznie. W Gubinie spotykamy się u kombatantów Wojska Polskiego. Na koniec Rada Wojewódzka zajęła stanowisko polityczne.

Stanowisko Polityczne RACJA PL Woj. Lubuskiego w sprawie utrzymania w mocy Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych z 8 lipca 2005 roku.

Postulujemy o zachowanie wyżej wymienionej ustawy w niezmienionym kształcie (28 czerwca br. Trybunał Konstytucyjny rozpozna wniosek Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego o uchylenie całej ustawy o ROD). Uchylenie tej ustawy otworzy drogę do dyktowania komercyjnych cen za użytkowanie gruntu, konieczność płacenia podatków za grunt oraz pozbawi działkowców własności altan i nasadzeń.

Na to tylko czekają włodarze miast i developerzy którzy widzą tu szansę na zarobek, a przecież ogrody działkowe to dla milionowych rzesz Polaków szansa na wzbogacenie swojego menu o ekologiczne owoce i warzywa oraz miejsce relaksu (nierzadko urlopowego bo na inny wypoczynek Polaków po prostu nie stać). To często pokoleniowy dorobek polskich rodzin a także miejsce rodzinnych spotkań na łonie natury. Tego nie da się przeliczyć na pieniądze.

Warto przypomnieć, iż klerowi katolickiemu na mocy Konkordatu i innych ustaw przysługują wielorakie ulgi i zwolnienia, na które nasza partia zwraca uwagę i to tutaj jest spore miejsce do pozyskania budżetowych pieniędzy ograniczenia w dotowaniu przedstawicieli obcego państwa.

Gorzów Wlkp. 23 czerwiec 2012
Marcin Targowicki przewodniczący Zarządu Województwa Lubuskiego RACJA PL.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *