Krucjata!

Tym razem pragnę podzielić się wrażeniami z weekendu majowego, a konkretnie z lektury pewnej gazetki. Otóż 3 maja moja bratanica miała pierwszą komunię świętą. Uroczystość odbywała się w Kościele, którego fanką nie jestem, no ale z miłości do córki brata powiedziałam- OK. Siedząc w tylnej ławce zauważyłam, że obok mnie leży Biuletyn Informacyjny Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Żeby zabić czas wzięłam się za czytanie… i załamałam się. Całości nie przytoczę, wybrałam więc najlepsze fragmenty. Zaczynamy!

(fragmenty z Krucjaty będą pisane pochyłą czcionką, pisownia oryginalna)

List biskupa Pawła Sochy: Jako Polacy i katolicy stajemy wobec poważnych zagrożeń duchowych i państwowych(…)

I od tej pory niech nie wydaje wam się, że słowa Polak i katolik to nie są synonimy! To, że polonistyka tego nie potwierdza to nie znaczy, że tak nie jest

(…).Ojczyzna poddawana jest cały czas laickiej i bezbożnej propagandzie(…)

Krzyczałeś kiedyś na manifie: „świeckie państwo”, „tu jest Polska-wolność równość” albo nie daj Boże „sadzić, palić, zalegalizować”? będziesz się smażył w piekle zdrajco narodu,  Ty!!!

Drugie czuwanie modlitewne: O północy odbyła się msza w intencji Polski wiernej Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

Nie chcesz być wierny Bogu, Krzyżowi i Ewangelii? To co tu jeszcze robisz? Dobrze Ci radzę, wyrabiaj paszport! No, chyba, że nie przekraczasz granic UE, to wtedy możesz sobie darować. Ale tak czy siak- w*********j.

A teraz droga krzyżowa:

 Przyrzekliśmy Bogu ,,strzec nierozerwalności małżeństwa”.

A co mnie to obchodzi, że była patologia i mordobicie? Sakrament to sakrament.

Przepraszamy za tych (…), którzy nie umieją dzielić się tym co mają (…) jest wielu płaczących, czekających na pomoc (…)

Panie premierze, czy byłby pan tak miły trochę ogołocić tych 40- 50 tys. duchownych i dać to tym płaczącym? Z góry dzięki!

 Cnota to piękny przymiot serca, ujawniający się szczególnie w sytuacji trudnej (…) przy stacji szóstej zawstydza nas Weronika.

Cholera, tutaj mnie ruszyło, bo jak przypomnę sobie te wszystkie sytuacje, w których powinnam była bronić wartości lewicowych, a zabrakło mi odwagi, to zawstydzają mnie starsi i odważniejsi politycy lewicy.

 Przyrzekliśmy ,, wychowywać młode pokolenie w wierności Bogu, bronić je przed zepsuciem i otoczyć czujną opieką rodzicielską”.

Odłóż tego skręta, mówię do Ciebie!

(…) miliony polskich matek płacze z powodu niedobrych dzieci, a przecież jest to owoc ich wychowania. Młode pokolenie jest zawsze dziełem starszego pokolenia.

Czyli, że albo w starszym pokoleniu są same baby, albo po prostu jak to śpiewał słynny zespół T.LOVE ,,Chłopaki nie płaczą”. Z resztą, co wy sobie dziewczyny myślałyście? Taki patriarchat i taka już polska – uwaga ulubione słowo prezesa Jarosława. K – tradycja! Nie zamierzacie być ofiarami naszych stereotypów? Myślicie, że faceci są jakkolwiek odpowiedzialni za swoje dzieci? Dajcie spokój! Takie z was Polki jak [treść wypowiedzi została wycięta ze względu na dosadność wynikającą z wulgaryzmu autorki(Administrator)].

 Wygrało lenistwo, wygrał w straszliwy sposób alkohol, wygrało marnotrawstwo, i wygrała rozwiązłość.

Alkohol i rozwiązłość? Z czymś mi się to kojarzy, ale nie jestem pewna z czym. Gdyby jeszcze dodać pedofilię to byłabym pewna.

Daj przywódców, którzy poprowadzą do boju z wadami narodowymi.

Mam paru kandydatów.

  Za mało jest obrońców godności kobiety.

No za mało, bo mało kto zaryzykuje karierę polityczną i wyskoczy na konferencji prasowej z wibratorem.

Część winy spada na mężczyzn (…) ale główna wina jest po stronie samych kobiet. Nikt bowiem nie może odebrać kobiecie godności. Traci ją tylko wówczas kiedy sama się na to zgadza.

No tak, bo bardziej szanuje się kobieta, która daje sobą pomiatać niż ta, która chce realizować swoje potrzeby i pragnienia…………..to jest Polska……. Bez komentarza.

 Przyrzekliśmy usilnie pracować nad tym, by w Ojczyźnie naszej wszystkie dzieci narodu żyły w miłości i sprawiedliwości, w zgodzie i pokoju (…) w rzeczywistości kroczymy w stronę  piekła, przemocy, wyzysku i nienawiści.

Pozdrowienia dla organizatorów akcji obrona krzyża 2010.

U nas więcej się ceni zużyte opakowanie po paście do zębów, aniżeli poczęte dziecko.

W Kościele więcej znaczy wypalona na ołtarzu świeczka niż zgwałcona kobieta. Ale rekordu jeszcze nie pobiliśmy. W Watykanie na przykład, więcej znaczy czystość doktrynalna zakazująca prezerwatyw niż zdrowie i życie milionów chorych na AIDS Afrykańczyków.

A teraz porozważamy sobie tajemnice różańcowe;

Wedle słów kard. Augustyna Hlonda.:

Pragnę aby głęboka myśl postna (…) poskromiła ten szał używania, który w obliczu największej nędzy trwoni krocie pieniędzy.

I kto to mówi?

Niestety są w Polsce bezbożnicy, jest bezbożniczy ruch. Oczywiście nie pod tą nazwą, lecz pod wygodniejszą nazwą wolnomyślicielstwa.

Boicie się nazwisk?

Z wszystkich brzydactw, którymi fałszowano naszą psychologię, to jest najwstrętniejsze.

Facet, nie mów mi o zakłamaniu psychologii, bo jak Ci zacznę sypać kościelnymi zakłamaniami psychologii to się nie pozbierasz.

Dusza polska z gruntu religijna, łagodna, z samego przyrodzenia chrześcijańska (…). Bezbożnictwo to nie tylko nie znany w tradycjach polskich grzech przeciw Bogu, ale obraza Polski, jej duszy, jej imienia chrześcijańskiego i całej jej przeszłości.

Drogi kardynale, kto zawłaszcza sobie Polskę jako kraj i Polaków jako naród dla ideologii katolickiej łamie zarówno konkordat jak i Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej. To jest zagrożenie dla polskiej tożsamości i to jest zagrożenie dla wielkości Polski, co robi z nią Kościół Katolicki, a nie to co robi polska lewica.

Zwalczać będziemy legalnymi środkami wszelkie zamachy na Boga, wiarę, moralność, naród, państwo.

Panie ministrze Sikorski, radzę panu uważać na siebie.

Polska ma zachować swą wiarę, czystość obyczajów, szczere i gorące nabożeństwo do Matki Bożej i całkowite zerwanie wszelkich stosunków, które przeszkadzają jej w dążeniu do prawdziwej wielkości.

To może od razu walnijcie tekst ,,A na drzewach zamiast liści będą wisieć ateiści”.

Czas na fragmenty homilii:

Fragment homilii ks. Stanisława Małkowskiego: (…) panuje pogarda wobec prawdy (…) wobec własności polskiej. Własność polska jest pogardliwie rozkradana, niszczona, marnowana, tak jak gdyby przeciwnicy mówili – lepiej to co Polska posiada zmarnować niż dać Polakom.

Pozdrowienia dla Komisji Majątkowej!

(…) Krucjata Różańcowa, którą podejmujemy na wzór (…) wszystkich innych dziejowych krucjat, poczynając od trzynastego stulecia.

To jak za 5, 10, 15 lat rząd znowu będzie rżnął głupa, że nie ma pieniędzy na emerytury to znaczy, że się nie wyrobili z modlitwami. A krucjaty, przez które ginęli ludzie? Oj tam. Oj tam….

Fragment homilii o. Janusza Zbudniewka: (…) gdy zabraknie krzyża, bezkarność stanie się normą (…)

Teraz mamy krzyże wszędzie jak leci i wszędzie jak leci mamy taką sprawiedliwość, że nic tylko siąść i płakać.

Na efekty nie trzeba było długo czekać, stały się faktem po bezkarnie spreparowanym zamachu smoleńskim (…)

Dowody?

(…) św. pamięci prezydent Lech Kaczyński przestał już przeszkadzać w tworzeniu państwa bez Boga i bez parasola Kościoła (…)

Kto tu komu jest parasolem to my już wiemy aż za dokładnie. Religia państwu nie jest do niczego potrzebna, bo to jest sfera prywatna, a nie państwowa.

Fragment konferencji ks. Łukasza Kadzińskiego: Ale tak naprawdę dobrze wiemy, przychodzimy tu w imieniu wszystkich Polaków. Wszystkich Polaków!

Wypraszam sobie! Tak, ja wiem wy macie patent na patriotyzm, wy macie patent na polskość. Szkoda tylko, że wasze ,,bycie prawdziwym Polakiem” polega głównie na niechęci do wszystkich, którzy nie są po waszej stronie.

Nie przychodzimy tutaj aby wyprosić sobie dobrobyt, wielkie pensje, wspaniałe domy, czy samochody (…)

Oczywiście, że nie po to przychodzicie! Po jaką cholerę macie się o to modlić skoro już macie to wszystko! I za czyje? Za moje! Mimo, że ja nie chcę mieć z wami nic wspólnego.

Od kilku miesięcy mam mocne poczucie uczestnictwa w czymś naprawdę wielkim, naprawdę niezwykłym, Bogu miłym. W sprawie, która ma naprawdę rozpalić nasze serca i umysły (…)

Niesamowite! Odkąd jestem sympatyczką RACJI PL mam identyczne wrażenie!

 

Do usłyszenia – Urszula Filipowicz.

 

PS: tak, wiem, robię się bezczelna i dobrze mi z tym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *