Zaproszenie

RACJA PL zaprasza swoich członków, sympatyków, mieszkańców Poznania i racjonalnie myślącą młodzież oraz czytelników „Faktów i Mitów”, na spotkanie na Starym Rynku przed Ratuszem w dniu 31 marca 2012 r. o godz. 12:00 przy wejściu do Ratusza. Zgromadzenie poświęcone jest inauguracji obchodów pamięci męczeńskiej śmierci filozofa i Ateisty Kazimierza Łyszczyńskiego.

„30 MARCA DIEŃ POLSKIEGO ATEIZMU” OFIARA KOŚCIOŁA
KATOLICKIEGO KAZIMIERZ ŁYSZCZYŃSKI”

W tym dniu w 1689 roku został skazany za szerzenie ateizmu i ścięty a potem spalony poza murami miasta Kazimierz Łyszczyński filozof i ateista. Kaźń odbyła się w Warszawie na Rynku Starego Miasta.

Niech bestialska śmierć tego wielkiego człowieka filozofa stanie się symbolem cierpień zadawanych przez wieki ludzkości przez zbrodniczy Kościół rzymsko katolicki. Warto sobie uświadomić że pomimo ograniczeń Papalandu i tysiąca lat prześladowań oraz wyzysku przez Krk, żyjemy we wspaniałych czasach , kiedy wolno nam mówić i pisać niemal wszystko. Ale to dzięki odwadze i determinacji takich odważnych i niezależnych ludzi jak Kazimierz Łyszczyński możemy się cieszyć wolnością naszych poglądów i przekonań o które walczą Fakty i Mity, RACJA PL i RUCH Palikota, Ateiści, Racjonaliści oraz inne społeczne organizacje. Do nas mogą się przyłączyć wszyscy ci, którzy zgadzają się z tym, że wolność przekonań jest wielką wartością: jest fundamentem, na którym chcemy budować świeckie, obywatelskie i przyjazne państwo.

Sekretarz Wojewódzki Wlkp.
Hanna Okonek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *