Spotkania z wyborcami z okręgu 39

W dniu 21 marca br. w Poznaniu, w Domu Studenckim „JOWITA” odbyło się pierwsze z cyklu dziesięciu spotkań z wyborcami okręgu nr 39. W spotkaniu brał udział poseł Ruchu Palikota Maciej Banaszak, przewodniczący RACJI Polskiej Lewicy Ryszard Dąbrowski oraz przewodniczący Okręgu Wyborczego nr 39 Ruchu Palikota Przemysław Szparag , który był gospodarzem i prowadzącym spotkanie. Obszar okręgu wyborczego nr 39 obejmuje Poznań i powiat poznański.

Gospodarz spotkania przywitał wszystkich uczestników przedstawił zaproszonych gości i zaprosił do dyskusji na temat problematyki społecznej oraz do przedstawienia oczekiwań wyborców wobec posła Macieja Banaszaka. Następnie wszystkie wymienione osoby przedstawiły przybyłym zarys działalności swoich struktur i zadania postawione przez gremia kierownicze obydwu partii. Przewodniczący RACJI PL w dużym skrócie przedstawił dokonania partii w okresie ponad 9-letniej działalności oraz podzielił się swoją wiedzą na temat dochodzenia prowadzonego przez poznańską prokuraturę przeciwko prezydentowi Poznania Ryszardowi Grobelnemu, w sprawie zarzutów dotyczących nadużyć w kwestii gospodarowania finansami miasta. Padła propozycja odwołania prezydenta w drodze referendum, za niewłaściwe zarządzanie kasą miejską. Głos zabrała również pełnomocniczka Ruchu Kobiet w Poznaniu pani Beata Cyrankowska, która przedstawiła ofertę Ruchu kierowaną pod adresem kobiet.

Następnie wywiązała się dyskusja z przybyłymi na spotkanie mieszkańcami i sympatykami RUCHU i RACJI o problemach komunikacyjnych nękających mieszkańców w związku z prowadzonymi aktualnie, ale wyraźnie spóźnionymi w czasie, remontami dróg i wiaduktów na terenie całego Poznania, utrudniającymi poruszanie się w obrębie aglomeracji. Poinformowano także obecnych o możliwości (po pisemnym zadeklarowaniu chęci) darmowego wyjazdu na Kongres 1 Majowy do Warszawy. Udostępniono też specjalną tablicę do wpisywania najważniejszych postulatów i żądań do załatwienia przez rząd, które zostaną przewiezione do Warszawy i zaprezentowane przed Urzędem Rady Ministrów.

Poseł Maciej Banaszak przybliżył obecnym cele i tematykę organizowanego przez Ruch Palikota Forum Młodych, które odbędzie się w Poznaniu w dniach 31.03.12 z udziałem przewodniczącego Ruchu, Janusza Palikota. Zapraszamy na nie wszystkich młodych, aktywnych ludzi, w przedziale wiekowym od 18 do 29 roku życia. Na koniec złożono propozycje obecnym wstąpienia w szeregi Ruchu Palikota i RACJI PL. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Kolejnym miejscem cyklu spotkań z wyborcami będzie Dom Kultury w Rokietnicy, ul. Szkolna 3a. Spotkanie odbędzie się tam w niedzielę, 25 marca br. o godz. 18.00. Natomiast w poniedziałek, 26 marca na godz. 16.00 serdecznie zapraszamy naszych członków i sympatyków oraz zainteresowanych wyborców do Biblioteki Miejskiej w Puszczykowie,
ul. Wysoka 1.

Sekretarz Wojewódzki Wlkp. RACJI PL Hanna Okonek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *