Misyjne rozważania

Na podstawie jakich przepisów i umów Polska finansuje bezdusznych, bezbożnych, bezkarnych, bezczelnych, bezideowych watykańskich misjonarzy krzewiących chrześcijańskie wartości jak: nienawiść rasową i religijną, nietolerancje, przemoc w rodzinie, pedofilie, dyskryminacje kobiet, antysemityzm ???

Nie daje mi spokoju twierdzenie, przy okazji upominania się o finansowanie ubezpieczenia zdrowotnego i emerytalno rentowego przez państwo, pana abp Wiktora Skworca (GK z dn.21.02.2012 r.), że owe 2030 misjonarzy, to polscy misjonarze.

Sięgnąłem więc, do Słownika Wyrazów Obcych PWN, wydanie 1980 r. i pod hasłem misja czytam: Misja < łac. Missio = posłanie, wysłanie>
1. posłannictwo, ważne, odpowiedzialne zadanie do spełnienia.
2. przedstawicielstwo państwa delegowane w specjalnym celu do innego państwa; siedziba zajmowana przez takie przedstawicielstwo.
3. rel. a) zorganizowana działalność duchownych podejmowana w celu rozprzestrzeniania jakiejś religii i pozyskania jej nowych wyznawców. b) misje (lm) w Kościele katolickim – intensywna kilkudniowa akcja kaznodziejska połączona z odprawianiem specjalnych nabożeństw, mających na celu ożywienie ducha religijnego w jakiejś parafii.

Według mojego rozumowania misja, o której mowa ściśle odpowiada punktowi 3 lit. a) cytowanego hasła. I tu ciśnie mi się na usta pytanie do pana abp Wiktora Skworca? Kto i jakim dokumentem erygował owych 2030 misjonarzy na misje do innych krajów? Czy oni występują na tych misjach pod Godłem RP i w imieniu naszego kraju, czy pod krzyżem w imieniu Papiestwa, w celu rozprzestrzeniania religii rzymskokatolickiej? Czy minister spraw zagranicznych wie o ich misjach?, bo ambasadorów RP on mianuje na placówki dyplomatyczne. Czy misjonarze składali listy uwierzytelniające w imieniu RP, rządom państw, w których przebywają? Kto koordynuje ich misje? Bo, że koszty ponosi nasze biedne państwo, stojące na cherlawych nogach przed takimi kościelnymi dygnitarzami, jak abp. Wiktor Skwor – pytać nie muszę! I jeszcze jedno! Szanownych członków i sympatyków RACJI PL proszę, aby mnie nie utożsamiać z „planowym atakowaniem Kościoła przez libertynów, ateistów (choć nim jestem) i masonów”. Ja tyko używam rozumu, myślę i rozważam.

Stanisław Błąkała RACJA PL Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *