RACJA PL chroni przed zimnem. Rozdali pół tysiąca par kalesonów

Na niecodzienny pomysł walki z mrozami wpadli członkowie partii Racja Polskiej Lewicy. W mroźny, niedzielny poranek na rogu ulic Zagórskiej i Tarnowskiej ustawili stoisko, na którym rozdawali odzież dla ubogich kielczan. Początkowo ludzie nie chcieli nam wierzyć. Ale gdy się przekonali, chętnych było aż nadto mówi Leszek Sikora z partii „Racja Polskiej Lewicy”, która w niedzielny poranek przy kieleckich bazarach rozdawała… kalesony.

Na pomysł wpadł inny działacz tej partii, Krzysztof Kamizela. On także sfinansował przedsięwzięcie. Stoisko z kalesonami ustawiono wczoraj rano na rogu ulic Tarnowskiej i Źródłowej, tuż obok kieleckiego targowiska. Pół tysiąca kalesonów rozeszło się w dwie i pół godziny. Przychodzili nie tylko mężczyźni, ale i kobiety. Prosiły o kalesony dla swoich mężów czy synów. Nie było żadnych ograniczeń. Nie dziwię się, bo kalesony są uniwersalne. Kobiety też przecież mogą je nosić .

Oficjalnie pomoc skierowana była przede wszystkim do najbardziej potrzebujących. – Nikomu jednak nie sprawdzaliśmy dochodów. To już sprawa sumienia każdego człowieka, czy korzysta z pomocy, bo jest ona mu potrzebna, czy dlatego, że jest ona za darmo – zaznacza Sikora. Nie wyklucza, że podobne akcje będą przeprowadzane w Kielcach częściej. – Tym bardziej, że już teraz spotkaliśmy się z bardzo ciepłym przyjęciem. Widać, że pomysł przypadł ludziom do gustu wyjaśnia.

Leszek Sikora RACJA PL Kielce.

Źródło:
http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262,11091198,Lewica_chroni_przed_zimnem__Rozdali_pol_tysiaca_par.html#ixzz1lae4nALV

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120205/POWIAT0104/242258738

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *