Spotkanie integracyjne lewicy na Śląsku

14 stycznia w Bytomiu Rada Wojewódzka Śląskiej RACJI Polskiej Lewicy pod przewodnictwem Dariusza Lekkiego zorganizowała „Noworoczne Spotkanie” środowisk lewicowych tego regionu. Niestety w spotkaniu nie uczestniczyli zaproszeni przedstawiciele władz miejskich SLD w Katowicach i Zieloni 2004. Organizacje te nie uznały nawet za stosowne poinformowania nas o swojej absencji. W spotkaniu uczestniczyli Ci, wszyscy, którzy swą lewicowość noszą na codziennie w sercu a nie na pokaz – przy okazji wyborów. I tak poza organizatorami w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Ruchu Palikota, Stowarzyszenia na rzecz demokracji i antyklerykalizmu „Uniezależnienie”, Związek Żołnierzy LWP, oraz sympatycy RACJI PL i szeroko rozumianej lewicy.

Przeprowadzono wiele ciekawych rozmów, z których jasno wynikało, że nadszedł czas na zjednoczenie lewicy. Musimy, bowiem wspólnie upomnieć się o prawa osób wykluczanych z życia społecznego i z powodów swego: światopoglądu, płci, statusu społecznego, czy poglądów politycznych. Wspólnie musimy również zadbać o to by przyszłe pokolenie Polaków nie tylko miały szanse na godne życie w własnej ojczyźnie, aby uczono ich prawdziwej historii i wiedzy ogólnej niezakłamanej religią. Aby wszyscy mieli równy dostęp do opieki medycznej, pomocy społecznej. Wszak tylko świadomy człowiek stanowi prawdziwą wartość dla rozwoju danego narodu. Wszyscy byli zgodni, że pod przewodnictwem Leszka Millera SLD nie jest wstanie podołać tym wyzwaniom. Skrytykowano także dotychczasowe działanie władz krajowych SLD, które przez swoją spolegliwość wobec kościoła katolickiego doprowadziło do osłabienia lewicy i umożliwiło okradanie Polski z majątku narodowego. To przecież nie kto inny jak Aleksander Kwaśniewski jako prezydent RP podpisał się pod zdradziecką umową z Watykanem (czyt. Konkordat); bez konsultacji ze społeczeństwem!

Uczestnicy spotkania postanowili, iż nadal będą razem współpracować, tak aby interesy wyborców były reprezentowane na wszystkich szczeblach władzy. Razem chcemy również organizować akcje informacyjne dla mieszkańców Śląska i wspierać się w podjętych inicjatywach na rzecz regionu i jego mieszkańców. Wszyscy byli również zgodni, iż „politycy powinni służyć ludziom, a nie ludzie politykom”. Spotykać będziemy się w miarę potrzeb, aby nasza współpraca przynosiła spodziewane efekty.

Dariusz Lekki
Sekretarz Generalny Racji PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *