PROTEST

RACJA Polskiej Lewicy popiera kierowców w ich proteście przeciwko ciągle rosnących cen paliw w Polsce. Rosnące ceny paliwa to nie tylko podnoszenie kosztów transportu, ale także wzrost wszystkich cen a w szczególności żywności. Polski rząd pod wodzą Donalda Tuska jak zwykle nie zauważa problemu. To nie jest dziwne, gdyż wzrost cen paliw, to większe wpływy do budżetu paostwa z podatku akcyzowego i VAT. W tym miejscu pytamy premiera Donalda Tuska: GDZIE W TYM WSZYSTKIM JEST CZŁOWIEK?

RACJA Polskiej Lewicy rozumie wymogi stawiane przez Unię Europejską, oraz to, że rząd szuka oszczędności. Tylko dlaczego za wszystko muszą zawsze płacić obywatele? Dlatego RACJA Polskiej Lewicy w ramach oszczędności proponuje:
– zamrożenie płac: parlamentarzystom, prezydentowi, premierowi, członkom rządu.
– odcięcie od budżetu Państwa nieproduktywnej instytucji, jaką jest Kościół Katolicki.
– wycofanie naszych wojsk z Afganistanu. Dziś Polski nie stać na tak kosztowną misję wojskową.
– opodatkowanie „interesów” prowadzonych przez kościoły na ogólnych zasadach (dochód z opłat za np.
chrzty, śluby, pogrzeby, wypisy z akt kościelnych, handel dewocjonaliami, opłaty cmentarne itp.)
– zaprzestanie opłacania armii kapelanów służb mundurowych i katechetów. Jeśli kościół chce prowadzić swoją działalnośd duszpasterską, niech robi to tak jak wszystkie pozostałe instytucje – z własnych środków.

RACJA Polskiej Lewicy zwraca rządowi uwagę, że na obecną cenę paliwa w dużej mierze (około 60%) składają się głownie różnego typu podatki. Dlatego Państwo ma ogromny wpływ na ową cenę. RACJA PL chce zwrócić uwagę rządowi na praktyki stosowane przez koncerny paliwowe i stacje benzynowe:
– gdy na świecie rośnie cena ropy o kilka procent, w Polsce podnosi się cenę paliw o kilkanaście procent,
– odwrotnie jest przy spadku cen.

Ta sama sytuacja ma miejsce, jeśli chodzi o zmiany kursu złotego.
W związku z opisaną sytuacją RACJA Polskiej Lewicy przyłączając się do słusznego protestu kierowców wzywa rząd Donalda Tuska do podjęcia natychmiastowych działań w celu ochrony własnego Narodu przed nieuzasadnionym wzrostem cen i kosztów życia w Polsce.

Pobierz jako PDF: RACJA – Protest Kierowcow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *