Spotkanie przedstawicieli RP oraz RACJA PL

W dniu 10 listopada w Warszawie doszło do spotkania przedstawicieli kierownictw Ruchu Palikota i RACJI PL. Podsumowano dotychczasową współpracę, która zaowocowała m.in. pierwszym w historii RACJI mandatem poselskim oraz poparciem członków i sympatyków RACJI, bez którego osiągnięcie pułapu 10 proc nie byłoby możliwe. Lider Ruchu, Janusz Palikot podziękował RACJI PL za zaangażowanie, pracę oraz poparcie (tekst poniżej). Określono jednocześnie ramy dalszej współpracy. W najbliższych dniach ma dojść do spotkań liderów wojewódzkich obu partii, a na 26 listopada zaplanowano wspólne posiedzenie Komitetu Politycznego Ruchu Palikota i Rady Krajowej RACJI Polskiej Lewicy.

RACJA Polskiej Lewicy
Drogie Koleżanki i Koledzy.
Po wielu miesiącach wspólnej pracy, zaangażowaniu we wszystkie nasze kampanijne akcje osiągnęliśmy jeden z naszych celów: mamy partię polityczną obecną w Parlamencie RP. Byliście z nami podczas licznych demonstracji i protestów: przed Belwederem, gdy domagaliśmy się wycofania naszych wojsk z Afganistanu, przed biskupimi pałacami gdy upominaliśmy się o konstytucyjnie zagwarantowaną świeckość państwa, przed siedzibą TVN kiedy domagaliśmy się prawa głosu w przedwyborczych debatach. Sami w całym kraju inspirowaliście działania które stawały się naszymi wspólnymi przedsięwzięciami. „Stop Wariatom Politycznym”, „Delegalizacja PiS”, to nas łączyło, to nas scalało. Gdyby nie Wasz trud włożony w zbieranie podpisów pod listami wyborczymi nie bylibyśmy dziś w miejscu w którym jesteśmy.
Wspólnie wypracowaliśmy nasze założenia programowe. Za wszystko to bardzo dziękuję. Teraz przed nami walka parlamentarna, którą też wspólnie wygramy!
Polska będzie państwem: świeckim, przyjaznym, obywatelskim i społecznym!

Janusz Palikot
Przewodniczący RP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *