Integracja w Toruniu

W związku z tym, że Zarząd woj. KUJ-POM nie mógł sprostać krytycznym uwagom (między innymi Marka Moszyńskiego) z ubiegłorocznych imienin „TADEUSZA”, odstąpiono od wieloletnich tradycji i zrezygnowano z organizowania ich.
Powstałą lukę Koło Toruń RACJA PL postanowiło zapełnić parogodzinnym spotkaniem integracyjnym przy kawie i skromnych przekąskach 22 października b.r.

Organizatorzy byli pod wrażeniem, kiedy swoją obecnością zaszczycili tak zacne osoby jak: Honorowy członek RACJA PL, była senator pani Krystyna Sienkiewicz, Poseł obecnej kadencji Maciej Wydrzyński, Przewodniczący RACJI Ryszard Dąbrowski z zastępcą Ziemowitem Bujką i sztabem wyborczym. Swoją obecnością zaszczycił Jarosław Wojtas z osobą towarzyszącą, wykładowca UMK i przyszły Dyrektor toruńskiego biura poselskiego Macieja Wydrzyńskiego, prezentowała codzienne kwestie związane z oświatą pani Dyrektor Baranowska. Nasz wierny sympatyk emerytowany Pilot kol. Jan Drzewuski zaspakajał ciekawostkami słuchaczy pokonywania przestrzeni, gdzie jest masa znaków, których każdy z pilotów nie odważy się ignorować. W spotkaniu uczestniczyła najstarszy członek Koła Toruń pani Helena Jasińska, której logo RACJI wykonane własnoręcznie, znajduje się w biurze Koła. Był również wykonawca logo internetowego RACJI PL kol. Wiesław z Justyną. Przybyła na spotkanie z dorastającą wnuczką pani Hanna Stawska – emerytowany prokurator. Był na spotkaniu wraz z małżonką kol. Heniek Spiech, który dzielnie uzupełniał organizacyjne nieścisłości. Miłą niespodziankę zrobił nam swoją obecnością kol. Zygmunt Bindek z Grudziądza, Mariusz Gorczyński z Biskupic. Nie obyłoby się nasze spotkanie bez kol. Przewodniczących: z Włocławka Artura Kozłowskiego i z Mogilna kol. Tomasza Fabiszewskiego. Nie sposób pominąć odpowiedzialnego za sprawy kulinarne w asyście pani Kasi i uzdolnionej wspaniałej Oli (gdzie obyło się bez ingerencji lekarza), kol. Stanisława Gęsickiego. Przewodniczący Koła Kol. Stanisław Dykowski pomimo starych dolegliwości zdrowotnych, mężnie sprostał zadaniom.
Przedyskutowano bogaty dorobek Koła nieomal od powstania 9 lat temu RACJI. Przedyskutowano bardzo wrogie wcześniejsze nastawienie do naszej partii, okupujących nasz kraj przedstawicieli Watykanu. Podkreślano ostatnie wybory, kiedy RACJA PL połączyła się z Ruchem Palikota i swoją obecność zaprezentuje w gronie posłów nowej kadencji. Dyskusja nie ograniczała się tylko do spraw dnia dzisiejszego. Dużo uwagi poświęcono przyszłości i miejsca naszej partii RACJA PL w nowych strukturach politycznych państwa. Zastanawialiśmy się również nad samym miejscem w szyku naszej partii RACJA PL. W mieście Toruniu jak było wcześniej do przewidzenia daje się zauważyć masę spekulacji nie tylko medialnych, co do posła Macieja. Wprawdzie nasz poseł dementował różne dywagacje prasowe, nasze Koło przekazało posłowi Maciejowi nurtujące nas n/w 4 punktowe problemy, na które oczekujemy odpowiedzi w najgorszym wypadku na koniec jego kadencji. Spotkanie zostało bardzo ciepło przyjęte przez zebranych z wnioskami o częstsze takowe spotkania.

Nurtujące nas pytania przekazane Posłowi:

Jak Pan Poseł widzi prezentowanie antyklerykalizmu w sejmie?
Czy osoby, którym Pan powierzy obowiązki w swoim biurze poselskim, też będą reprezentowały antyklerykalizm, tzn. świeckie państwo?
Czy Pan Poseł widzi możliwość uporządkowania w naszym kraju kwestie związane z ZUS-em?
– Straszy się społeczęństwo, że za dwadzieścia lat nie będzie miał kto pracować na emerytów i czy jest to potrzebne? – Przecież każdy z emerytów od „swoich poborów” odprowadza składki.
Dlaczego natomiast w pewnych grupach nie odprowadza się składek do ZUS z poborów faktycznie wypracowywanych, a tylko do jakiejś tam wysokości? Emerytury natomiast tym przyszłym emerytom, wypłacać się będzie np. w wys. 14 tysięcy złotych.

Józef Ziółkowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *