Katowice: propaganda na szynach

RACJA Polskiej Lewicy interweniowała u prezesa Tramwajów Śląskich w sprawie udekorowania jednego z pojazdów wizerunkiem Jana Pawła II oraz watykańskimi symbolami. Jak się przekonaliśmy, także w Katowicach chęć wielbienia watykańskiego przywódcy jest silniejsza niż zdrowy rozsądek i poszanowanie Konstytucji RP.

Jeden z tramwajów został udekorowany wizerunkiem Jana Pawła II na pamiątkę jego beatyfikacji. Tramwaje Śląskie poinformowały: „Pragnąc współuczestniczyć w radości, jaką dla wielu Polaków i ludzi na całym świecie niewątpliwie jest ta beatyfikacja, i zaakcentować ważność tego wydarzenia, na tramwaju typu 116 Nd umieszczony został wizerunek Jana Pawła II”. Tramwaj kursował w regionie przez dwa tygodnie.

Oto odpowiedź, jaką Prezes Zarządu TŚ SA wystosował wobec protestu RACJI PL: „Poza zgłoszonymi przez Państwa uwagami do Urzędu Miasta Katowice nie otrzymaliśmy w tej sprawie żadnych innych zastrzeżeń, a wręcz przeciwnie – spotkało się to z dużą społeczną aprobatą”.

W tej sytuacji widzimy tylko jedno rozsądne rozwiązanie – donos do prokuratury z zarzutem o domniemaną niegospodarność!

Szykuje się nam znacząca podwyżka cen biletów, ale szefom tramwajów nie przeszkadza to w trwonieniu powierzonego im majątku. Przecież wizerunku JP II nikt nie zrobił za darmo, flagi watykańskie też ktoś musiał zakupić. Mieszkańców Śląska chce się pozbawić zniżek na bilety (osoby starsze, studenci), chce się zwalniać motorniczych, a o podwyżkach płac w tej firmie pracownicy muszą zapomnieć. Jednoczenie tę samą firmę stać na bałwochwalcze malowidła i flagi, godzące w świecki charakter państwa i sfery publicznej. Tak dalej być nie może. Jeśli Pan prezes chce promocji Watykanu, to niech to robi za swoje, a nie społeczne pieniądze. RACJA Polskiej Lewicy na Śląsku nie pozwoli okradać obywateli.

Dariusz Lekki, DP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *