Wybory 2010

Oddajemy do dyspozycji ideowych antyklerykałów nie tylko w stolicy. Niemal w całej Polsce o mandaty radnych ubiegać się będzie kilkadziesiąt osób, które popierane są przez RACJĘ Polskiej Lewicy. W większości są to członkowie naszej partii. Warto na na nich postawić.

Wybory samorządowe rządzą się swoimi prawami. W kampanii wyborczej, ale i później – podczas rządzenia, nie prowadzi się wielkiej polityki. Nie dyskutuje się o problemach ogólnych. Tu istotne są przede wszystkim bieżące problemy zwykłego Kowalskiego. Kowalskiego, który mieszka przy dziurawej drodze, w gminie, która notorycznie podnosi czynsz, gdzie nie działa pomoc społeczna, a dzieci nie mają godnych warunków do nauki, sportu czy spędzania wolnego czasu. Wiemy jak to zmieniać, i chcemy to zmieniać.

Ale Kowalski to także mieszkaniec miasta czy gminy, w której bardzo często rządzi ksiądz proboszcz, a radni zginają kolana, gdy tylko pojawi się na sali obrad rady miasta. Lokalne rozdawnictwo pieniędzy, nieruchomości, gruntów, wspomaganie kościelnych inicjatyw, imprez, za głośne dzwony pobliskiego kościoła czy zdzierstwo na komunalnym cmentarzu (gdzie i tak ostatnie słowo należy do proboszcza)… Z tymi problemami spotyka się wielu z Was. Także i to chcemy zmieniać. Rewolucji nie obiecujemy. Ewolucję – TAK. Głos antyklerykalnych radnych musi być i będzie usłyszany!

21 listopada trzeba postawić na naszych kandydatów!

Wciąż też PROSIMY o wsparcie naszych wspólnych działań na rzecz wolnego od dominacji kleru samorządu. Pieniądze można wpłacać na konto Funduszu Wyborczego RACJI PL. Konto nr: 65 1560 0013 2027 0408 9924 0002.

Wsparcie w formie przelewu lub kartą płatniczą wyłącznie z prywatnego (nie firmowego) konta bankowego darczyńcy – osoby fizycznej, w tytule wpłaty prosimy dodać numer PESEL. Wpłaty nie mogą przekraczać kwoty 19.500 zł rocznie od jednej osoby. Przypominamy z żalem, że osoby stale mieszkające za granicą, nawet polscy obywatele i nawet nasi członkowie, nie mogą dokonywać wpłat z zagranicy przelewem na żadne konto bankowe partii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *